Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NitrousB

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 2 és fél hónapja vásároltam egy T410-est...

    Azt szeretném kérdezni, hogy valamelyikőtök találkozott-e már ezzel, vagy hasonló problémával bármilyen Lenovo-nál.
    Adódott egy extra probléma a géppel a kéztámasz recsegésén felül. Utóbbira számítottam, nem is érdekel különösebben, viszont a vinyó, -vagy nem tudom mi- azt "csinálja", hogy kb 1 másodpercig nem csinál semmit, vmi kattanó hangot ad, a kijelző alatti vinyó-állapotjelző világít, majd egy alaplapi pittyegő hang jön valahonnan belülről, nem a hangszóróból.
    Nem úgy tűnik, mint ha szabványos BIOS PC-speaker hang lenne, más frekvenciájú a hang.
    Amikor ez jelentkezik, a Windows is "megfagy" kb 1 másodpercre, pontosabban a kurzor szerint a gép éppen dolgozik. A kurzort ilyenkor nem lehet mozgatni, írni sem tudok, de buffereli a beírt karaktereket, és utána megjeleníti azokat.
    Plusz a vinyónak kb 950 darab körüli Rellocation Event Count száma van a SMART adatok alapján, valamint van 1 áthelyezett szektor. A HDD Sentinel szerint az állapota 69%.

    Készítettem róla egy videót:
    http://www.youtube.com/watch?v=KTvdGkeuMkY

    Az alábbi időpontokon hallhatjátok a hangot:
    0:50, 1:24, 1:50, 2:03, 2:41
    Elnézést a videó hossza miatt, sajnos nem tudtam megvágni.

    Előre is kösz a segítséget!

    Üdv.:
    NitrousB

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    Kösz a gyors válaszokat! :)

    Akkor gyorsan csinálok egy adatméntést (másik vinyóra természetesen), jövő héten pedig elviszem szervizbe.

    Üdv.:
    NitrousB

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz ro_bert17 #13842 üzenetére

    Természetesen leírom majd, hogy mi a szervizeltetés eredménye. Kb. jövő hét hétfőn fogom bevinni.

    Nekem is 70%-ot jelzett az első futtatáskor. Azután éjszaka lefuttattam rajta egy "részletes ön-tesztet", és lement 69%-ra, valamint ekkor találta meg a javíthatatlan szektort is, plusz egy függőt, amit még nem sorolt át a javíthatatlanok közé. Valószínűleg a pittyegés is összefügg ezzel, ugyanis csak akkor jelentkezik, amikor próbál valamit olvasni (vagy írni) de nem tud, így "megakad" a vinyó, és ezért fagy meg 1-2 másodpercre minden.

    A kéztámasz recsegésről (mint típushibáról) tudtam, mielőtt megvásároltam, majd azért megemlítem a szervizeseknek, hogy tehetnének alá valami fóliát, vagy mondjuk öntsék ki szilikonnal, vagy purhabbal... XD Az olyan echte magyar megoldás lenne. :)
    Ami még zavaró probléma nálam, hogy ha lassan hajtom le a kijelzőt, mindkét zsanér nyikorog. Ilyet még az Acer-em sem tudott.

    A vinyóm állapotáról itt olvashatsz/láthatsz képeket:
    http://logout.hu/tema/re_teszt_hard_disk_sentinel_s_m_a_r_t_okosan/friss.html
    #888, #890, #892, #894 hsz-ok.

    Üdv.:
    NitrousB

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz feelgood #13848 üzenetére

    Elég volt hozzászólnod a témához, és megjavult :D
    Komolyra fordítva a szót, kb. 3 hete tapasztaltam először ezt a hibát, de most éppen nem nyikorog. Lehet, hogy függ a ház hőmérsékletétől, és mivel most elég meleg van itthon, nem szorul annyira a zsanér, hogy nyikorogjon. Délután, amikor hazajövök (a kinti mínuszokból), megpróbálok videót készíteni róla újra.

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz ro_bert17 #13842 üzenetére

    A szerviztapasztalatok a t410 HDD cseréhez, ahogy kérted:

    A Neumann J. úti IBM szervizbe vittem el.

    -Gyorsan dolgoztak,
    -Nem kérdeztek sokat (tehát nem pöcsöltek),
    -Kedden, zárás előtt 1 órával vittem be, berendelték az új vinyót, kicserélték másnapra, és harmadnap (ma) mentem is érte,
    -Üres akksival vittem be, 100%-ra töltve adták vissza.

    Talán az egyetlen negatívum, hogy nem volt éppen 64 bites Win7 Pro-juk (csak 32 bites), de megegyeztünk abban, hogy anélkül is megfelel, majd szerzek valahonnan. Hazaúton feltelepítettem az Ubuntut, msdnaa-ról (vagy nem ;] ) pedig jön a Seven, ennyi belefér. Telepítéssel gondolom 1-2 nappal több lett volna, mert azt is rendelnie kellett volna.

    Összességében tehát teljesen korrektek voltak, de azért remélem, hogy nem kell látogatnom őket gyakran hibák miatt. :)

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz ro_bert17 #14063 üzenetére

    És hogy sikerült megoldani a nyekergést és a képernyő fakulását?

    A csuklótámaszt nem említettem nekik, mert egyrészt most szükségem van a gépre (és az + a vinyócsere nem 1-2 napos munka lett volna), másrészt azt olvastam több külföldi fórumon, hogy ezekre nem igazán van megoldás. Volt, aki bevitte a szervizbe pl a kéztámasz recsegés miatt a gépét, és csak kicserélték a kéztámaszt egy ugyanolyanra. Más megoldás nincs erre szervizben, sztem nem gyártanak új típusú (javított) kéztámaszt csak emiatt egy 3 éves modellciklus alatt... Tudtommal a T61 óta jelen van a probléma, kezdhetnének vele valamit.

    A procival nálam nincs sok gond, 45 fok körül működik általában, és 60 fölé még nem láttam menni terhelt állapotban sem. TPFanControl-t én is használtam, de pont az ellenkezőjére, hogy halkítsak a ventillátoron, de úgy elég hamar melegedett...

    Azt csak a SMART-adatokra értetted, hogy fura adatokat közölt a vinyó?

    [ Szerkesztve ]

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz ro_bert17 #14086 üzenetére

    Nem akarom elkiabálni, de szerintem hamarosan meg kell látogatnom újra a szervizt.

    A Reallocation Event-ek száma megint elkezdett nőni, 2 napos a vinyó, már 20 van ezekből, és még szinte semmit nem telepítettem fel. Valószínűleg ugyanaz lesz, mint az előző vinyó esetében: elkezdek telepítgetni programokat, és ettől egyre gyorsabban nőni kezd a R.E.C. száma, majd szépen lassan (1-2-3 héten belül) minden olvasási hibára pittyegni fog, és végül jönnek a bad sectorok is.
    Szóval alaplap, vagy táp lesz ez, ahogy azt egy hdd-s fórumban már írták.

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz audi100td #14176 üzenetére

    Sztem (#14173) n0_gAboR - nak lesz igaza, nekem ugyanezt produkálta a T410-emben a Seagate Momentus 7200.4 HDD-m, 2 hónap használat után cserélték is, 1000+ Reallocation Event volt, és 3 Bad Sector.
    Olvastam arról, hogy ez a jelenség a .1 és .3-as Momentusoknál jött elő, firmware-frissítés megoldotta elvileg a problémát.
    Az enyém a csere óta (kb. 1 hete) nem produkálja ezt a leállást + hangot, de a Realloc. Event-ek száma már megint nő: most 50+, szóval nem csak a vinyó hibája miatt van ez.
    Még várok, telepítek pár új programot (ettől elég gyorsan elkezdett nőni az előzőn az R.E.C száma):, és ha ismét előjön a probléma, akkor lesz még1 köröm a szervizbe, akkor már nem HDD-csere miatt.

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Valaki tud segíteni abban, hogy az előző generációs 90W Ultraslim AC/DC Combo Adapter kompatibilis-e a T410-el, mert a gyártó honlapján csak a T400-ig írják a kompatibilitást. Vagy csak nem update-elték a honlapot? (Tudom, hogy szabvány 20V-os a töltő, és a T400 is az volt, + a T410 is az, de azért szeretnék tutira menni)

    Kösz előre is.

    [ Szerkesztve ]

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    Sziasztok!

    A T410-esem memóriáját upgrade-elni szeretném 4-ről (1066Mhz) 8 GB-ra (1333Mhz). Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, vmi extra info, amiről tudni kell?
    Milyen márkát ajánlotok, valamint kell figyelnem valami Lenovo-spec dologra, vagy bármilyen SO-DIMM memóriát belerakhatok?

    Kösz előre is.

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    válasz audi100td #21001 üzenetére

    Hogy érted, hogy nem támogat 1066-nál többet? Gyárilag szerelték ezeket 1333-assal is.
    Azt elfelejtettem mondani, hogy most 2*2GB van benne, és 2*4 menne a helyére. :)

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

  • NitrousB

    csendes tag

    Üdv,

    Valaki tud ajánlani egy boltot / eladót, akinél lehet kapni olyan utángyártott Ultrabay HDD keretet, ami pontosan passzol a T410-es házához?
    Találtam eddig pár keretet hardveraprón 5-6ezerért, de ezek Multibay keretek.
    Nem vetem el teljesen ezt a lehetőséget sem, de attól tartok, hogy nem passzolnak a TP rögzítőmechanikához, vagy nagy rés marad a keret és a ház között a méretpontos fedlap hiánya miatt.
    Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, esetleg T410-be beépített Multibay-ről képe?

    Kösz,
    NB

    "If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

Új hozzászólás Aktív témák