Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gino20

    őstag

    válasz bigdady #365 üzenetére

    A TV-kbe a gyártók mocskos mód csak 100-as LAN-t szerelnek (lehet az fél millás is). A samu Q70R TV-mben is csak 100-as a LAN, így manapság egy jó wifivel többre megy az ember. Amúgy a TV-m és a laptopom is tudja az 5GHz-es wifit plusz van egy D-Link AC2600-as routerem, ami a TV-től ~1m-re és a laptoptól ~3m-re van, de megosztással DLNA-n még így sem ment át rendesen a pl 60Gb-os UHD tartalom. A TV-k gyári lejátszója alapvetően elég trágya, így valójában ezért, de a streaming okozta nyűg miatt is vettem egy amlogic-os box-ot, amire telepítettem a CoreELEC-et, amin a KODI indul, és erre a boxra van akasztva egy külső HDD, majd a Transmission Remote GUI segítségével a telón vagy gépen indított letöltés valójában a boxon, a külső HDD-re történik (nem utolsó sorban a box 1000-es LAN csatlakozóján keresztül), vagyis ha nincs kikapcsolva a box gyakorlatilag távolról is tudok letölteni.
    Ha valaki használ külön hangkeltőt vagy van igény a kadenciahelyes lejátszásra, akkor amúgy is érdemes szerintem legalább egy amlogic box CE-vel (CoreELEC). Pl ez a tesztvideó [link] youtube-on szó szerint röhej, majd eredeti formátumba letöltve a TV-ről indítva (HDD-ről) szintén röhej, pedig a TV támogatja az atmos-t (ahogy a hangkeltőm is), majd a box-ról lejátszva meg a pofám leszakad, hogy milyet szól az eredeti tömörítetlen hang, de persze ez más sztori :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák