Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovi831

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy kis problémám, lassan tudok hdd-ről hdd-re másolni!

    A gépem:

    Samsung 400Gb, sata2 (2 partíció+ezen a van a rendszer, 20Gb a windowsnak)
    Maxtor 160 Gb, ide (már haldoklik, de másolás közben nem áll meg kattogni, csak időnként)
    Samsung 750Gb, sata 2(ezt most vettem két napja)
    +nforce 4(asus alaplap)

    Total commanderben másolnám át az adatokat a Maxtorról az új 750Gb-os Samsungra.
    A másolási sebesség 4281 kbyte/sec, kb. 8-9(valós) órát ír ki. pedig a TC-ben át lett állítva másolás is nagy fájlokra...stb.A Maxtoron a szabad hely 3-4 gb, nem rég volt töredezettség mentesítve.Nem tudom mi lehet a baj.
    Vagy lehet az is a "hiba" oka ,hogy egyik satás másik meg IDE-s szalagkábeles?
    Vagy ez normális?

    A másik probléma:

    Másolás közben, vagy ha letöltés a Maxtorra megy, akkor akadnak az mp3-ak(winamp),avi-k és mkv-ről már nem is beszélve.Nagyon idegesítő tud lenni, hogy böngészésen kívül semmit nem lehet csinálni a gépen, pedig nem ócskavas!

    Gép:
    Amd x2 6000+
    4Gb memória
    nvidia 8600 gt
    Win Xp extended

    Tehát torrent(feltöltésnél is) futtatása közben is jelentkezik a probléma.

  • kovi831

    aktív tag

    válasz kovi831 #8399 üzenetére

    Ja elfelejtettem mondani, hogy a zenéket, filmeket a Samsung 400 gigásról játszom le, amiről nem másolok semmit (magyarul nincs leterhelve).

  • kovi831

    aktív tag

    válasz Imco #8400 üzenetére

    Igen tudom, a maxtor elég gyenge nem csoda, hogy felvásárolta a seagate.
    Kettő is volt ugyanilyen, az egyik már rég bedöglött, amiről másolok azt meg használtan vettem(régen) mert szükségem volt olcsón tárhelyre, pedig tudtam, hogy ritka szar...ez van.
    Amint befejeztem a másolást(már csak 1.5 óra :W ), adok neki egy nagy ívet :DD , aztán majd kiderül mi lesz. :)

    Meg azt, hogy lehet megcsinálni ,hogy az új winyóm látszódjon f betűsnek(jó lenne, ha torrenteket nem kéne külön átállítani, ezzel helyettesíteném a maxtort).

    [ Szerkesztve ]

  • kovi831

    aktív tag

    válasz Imco #8403 üzenetére

    ááááááá most már el ment a kedvem az egésztől!

    Éppen hogy kihúztam a maxtort, renszer vinyó sata foglalata kilazult :F és ki is jött.
    Ezt a szopást :W , és ráadásul nem is akar bebútolni!(sata 3-ba raktam át)
    Most ubuntuval vagyok fent, szerencsére nem sérültek(látszólag) a partíciók, de az xp az elszált :O ...na lehet újra rakni :F

    [ Szerkesztve ]

  • kovi831

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy mikor egy vagy több filmet letöltök(hd720p) elmosódik a képe vagy összevissza akadozik a kép, mintha hiányozna pár byte a filmből.Ahogy olvastama topicot pár hozzászólással feljebb láttam, hogy másnak is ilyen problémája van HDD-vel.Én is azt gyanítom, hogy a WD 1 terrás merevlemz lehet a ludas.

    Csak az a különbség a "kolléga" HDD kondíciója 51% körül volt. Az enyém meg 100%-os, több olvasás tesztet is lefutattam, de semmit nem találtam. De ha rendszer SSD-re töltök le hd filmet azok normálisan játszhatóak.
    Olyan is volt, hogy az egyik filmet a vinyóról próbáltam átmásolni külső merevlemezre és megakadt, kíírta hogy vegyem le az írásvédettséget(mikor a TC másolása 70-90% körül áll).

    Qbittorentet használok és több fájt leellenőriztem vele és olyanokat mutat mintha csak fájl fel vagy a 70%-a lenne letöltbe. A torrent I/O hibát ír ki.

    Van egy tartalék 400Gb-os lemezem amivel kicserélem a WD lemezt.
    Csak azt nem értem hogy a HDsentinel(pro) miért nem veszi észre hogy valami nem stimmel?
    (Előfordult egy párszor hogy áramszünet miatt a win7 ellenőrizte a gépet és elkezdte javítani. - ez okozhat ilyen hibát?)

    Szerk.

    A vinyó hűtve van ventivel, 38 foknál nem ment eddig feljebb.De már lassan 8-10 éves lesz és sokat ment eddig...stb
    Persze ez a probléma addig nem jelntkezett míg nem kezdett el betelni teljesen adattal.Olyan 50-60 szabad gigabítnál vettem észre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák