Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rivkin

    csendes tag

    Sziasztok,

    a napokban igen komoly problémával szembesültem.
    Előző héten vettem egy WD 320GB 7200rpm (WD3200BEKT) notebook wincsit. Semmi komolyabb baj nem is volt vele, egészen hétfőig. Akkor a gép elkezdett egy igen fura jelenséget produkálni. Szó szerint kifagyott, de semmi hibaüzenet és tsai.Sípszó nuku és amikor manuálisan újraindítottam nem jelzett az XP, hogy szabálytalanul lett leállítva ill. a kritikus hibás popup se jelent meg.
    A legfurcsább az egészben hogy tök váratlanul csinálja. Valamikor megy 4-5órát és akkor fagy le, valamikor 10percen belül háromszor is.
    Természetesen először a VGA driverre gyanakodtam, mert egy buherált cucc van fent. Feltettem a gyári DELL cdről az eredetit és akkor is megismételte. Utána háromszor formatáltam a gépet, 2 féle wint is feltettem, de akkor is megismétlődött.Vírust, spywaret is néztem vagy 3 vírusirtóval(Norton, AVAST, Kaspersky ill. Spyware Terminator), de nem találtak semmit.
    Aztán kezdtem gyanakodni a főkomponensekre. Memóriával kezdtem, kicseréltem a benne lévő GEILt a gyáriakra, de a hiba megjelent akkor is. A beépített stress testet is megcsináltam a processzora és a memóriákra, mindent rendben talált.
    Akkor kezdtem el gyanakodni a wincsire. Kicseréltem a régire, futtattam 1 napig, csináltam vele mindent(torrent+filmnézés+póker egyszerre, kicsomagoltam jó sok mindent), szóval terheltem és idáig(lekopogom) nem történt semmi.
    HDsentinel mindig fel van téve, de nem jelzett semmi hibát.

    "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem."

    A hőmérséklet is mindenhol rendben van, van notihűtőm is. A wincsi nem megy 38fok fölé.

    Kérdés: mi lehet a hiba ? Ha elviszem a szervizbe és az adatokat szeretném törölni, arra milyen progit ajánlotok ?

    [ Szerkesztve ]

  • rivkin

    csendes tag

    válasz Vincentph #10752 üzenetére

    Asztali gép sima ATAs, azert nem tudtam tesztelni. Egyedül a PS3al tudom összehozni.Kösz a programot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák