Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Kérdésem ár feltettem az alaplapos topikban is, de ott nem kaptam rá választ. Remélem itt tud valaki segíteni.

    A történet:

    A régi AGP-s videókarimat kicseréltem egy PCI-E karira. (Asrock Dual alaplapom van)
    Régi meghajtó program le, új fel - megtörtént.
    Újraindítás után "Ismeretlen PCI eszköz"-t jelez a gép, melyre magától nem talál meghajtó programot. Igazán nagy ügyet elsőre nem csináltam belőle, mert kipróbálva az új videókértyát CoD4-en rögtön láttam, hogy királyul megy.
    A grafikai hatásokkal most sincs bajom, hanem...

    A probléma:

    A gépemben IDE-s cuccok vannak. Történetesen egy DVD író és három vinyó. Ezek korábban hiba nélkül, megfelelő sebességgel és megbízhatósággal működtek.
    Sajnos a videókártya csere óta az egyik HDD, amely a Primary Slave-en van nem igazán akarja a munkát...
    Egyik HDD-ről a másikra történő másoláskor például a maximális sebesség nem több, mint 2500-3000 kbyte/mp (de van hogy csak 1000!!), ami ugye testvérek között is szégyenletes, tizede az átlagosnak. Ha csak simán zenét hallgatok erről a meghajtóról, akkor is nyög, recseg, akad...

    Az eszközkezelőben ott van a sárga kérdőjel. Az Everest ezt mondja róla:
    Eszköz tulajdonságai
    Illesztőprogram leírása PCI Device
    Hardver azonosító PCI\VEN_1002&DEV_AA18&SUBSYS_AA181462&REV_00
    Elhelyezkedés 1. PCI-busz, 0. eszköz, 1. funkció
    PCI eszköz PCI Device [NoDB]
    Eszköz erőforrások
    IRQ 05
    Memória FF2EC000-FF2EFFFF

    Ebből sajnos nem tudom, hogy miről van szó. Lehet, hogy összeakadt az új videókártya a régi vinyóval? Everest szerint azonban az "1. PCI-busz, 0. eszköz, 1. funkció" helyen nincs egyik vinyó sem. Hogyan lehet ezt megoldani?
    Arra már rájöttem (Google az én barátom :B ), hogy a HDD-k PCI buszos kiosztását (IRQ?) meg lehet változtatni. Csak arra nem jöttem rá, hogy hogyan...
    Minden segítséget előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz liksoft #11652 üzenetére

    Szia csatlakozóra én is gondoltam. (Volt már dolgom szakadt szálú kábellel sajnos) Ezért azokat cseréltem ki elsőnek. Sajnos ez nem segített. A táp egy (azt hiszem) 320 Wattos. Ez viszi a négy IDE eszközt, a videókarit, meg az Asrock 939Dual alaplapot a 3200-as Athlonnal. Más eszköz nincs a gépben. Lehet, hogy ezeknek kevés lenne a 320W? (Húzva nincs se proci, se memória, semmi)

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz Kernel #11655 üzenetére

    Na szóval. Megoldottam a kérdést. Ez a PIO-mód volt a kulcs. Köszi az iránymutatást. Valóban így működött az eszköz. Ez a Windows egy nagy szemétláda, ha csak így simán letiltja az eszközök gyors működését... Visszaállítani meg úgy tudtam (egy öt éves fórumon akadtam rá a megoldásra), hogy az IDE vezérlő eszközt letiltottam az eszközkezelőben. Két újraindítás után minden eszközöm UDMA5 módban megy... :) :) :)

    Csak egy dolog nem lett kerek: az a sárga kérdőjeles PCI eszköz továbbra is ott van. Csak mostmár nem zavar (talán) semmit... :F

    [ Szerkesztve ]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz Kernel #11657 üzenetére

    Lehet, hogy már mindenki unja, nekem még új volt (pedig 13 éve van PC-m).
    Mindenesetre mostmár én is tudni fogom, hogy mit tegyek legközelebb...

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy Samsung HD 103SJ típusú hdd. Teljesen jól működött. Be volt építve, adatok tárolására szolgált. A HD Sentinel is 100%-osnak látta eddig (havonta egyszer szoktam ellenőrizni őket). Minap az indításnál fura folyamatosan szóló, ütemesen kattogó hangot hallottam, a rendszer pedig nem ismerte fel a meghajtót. Kicsit megijedtem, ezért gyorsan kikapcsoltam a gépet, majd HDD-t ki és átraktam külső házba. Ott azonban ugyanazt produkálta, mint előtte: a lemezek felpörögnek, majd jön a kattogás (valahogy így: HEEeeejjj-HA (bocs, de ennél szemléletesebb nem jut eszembe)). A gép a külső meghajtót sem ismeri fel.

    Mit tudok tenni? A Kürt ugye 150+ÁFA-tól indul (+új HDD), a szerviz meg nem foglalkozik vele.

    Ha sikerülne ehhez való, ilyen típusú elektronikát szereznem, akkor azt ki tudom otthon cserélni? Valamennyi érzékem van a témához és ha jól gondolom, akkor a néhány csavar eltávolítása után csak egy csatlakozót kell széthúzni és cserélhető a szerkezet. Érdemes belefogni? Van rá esély, hogy csak elektronikai a hiba, vagy mechanikus is lehet?

    Bonus: hol tudnék pontosan ilyen elektronikát vásárolni? Ajánlott boltok a neten, vagy Budapesten? Vagy valaki itt a fórumon?

    Köszönöm!

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz Balathruin #40405 üzenetére

    Megnéztem amit linkeltél. Holnap délután kipróbálom.

    Azonban van egy-két kérdésem.

    A leírás alapján a hibás(nak látszó) HDD-t kell primari master-re tenni. Vagyis rádugom az SATA-1-es csatlakozóra. Gondolom, hogy minden más vinyót (a tényleges elsődlegest is) lehúzhatok az alaplapról. Pen drive-ról bootolok, telepítem a firmware-t és utána mindent visszadugok a "rendes" helyére? Jól gondolom?

    Van egy 500 GB-os HDD is a gépemben. Sajnos most nem tudom fejből, hogy HD502HJ vagy HD503HI típusúak-e (vagy más), de az lehet, hogy az egyik vinyó megadja magát a másik meg nem a firmware inkompatibilitása miatt?

    A firmware frissítés során a lemezekre ugye nem történik adatírás és nem történik esetleg átparticionálás, vagy formázás? Nem kicsit sajnálnám a rajta lévő adatokat...

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz Balathruin #40405 üzenetére

    Esetleg ERRE mondasz valamit? Köszönöm!

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák