Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz Jaded #6033 üzenetére

    Amit leírtál, abból nekem ez nem földhuroknak tűnik. Ugyanis a földhurok nem apró bugás, és nem csak akkor hallatszik ha a hangszóróhoz nyomod a füled. Egyedül ezzel tudtál volna te otthon valamit házilag csinálni.

    Ez amit hallasz simán az erősítő. Google szerint a legalacsonyabb, 50khuf és környéke kategóriás termék, így nincs min csodálkozni. Sajnos mindenki a csodálatos varázsszavakra bukik (aminek a felét se tudom felsorolni) amik varázslatos effekteket, meg csodálatos hd hűséget biztosít. Kár hogy mindezt egy abszolút low-cost erősítőbe rakják bele aminek az egész elektronikája jó ha eléri a több évtizeddel ezelőtti magyar termékek színvonalát (amik bizony egyáltalán nem magasak).

    Szóval no offense, ne vedd sértésnek, de a legolcsóbb házimozi erősítők ennyit tudnak. Én inkább vettem több éves, de akkor felső-közép / csúcskategóriás av erősítőt, ami hifiben is megállja a helyét. Az hogy nincs rajta hdmi pl meg hasonló, "sose nem találkozol vele" cuccok azokon meg túltettem magam.

  • róbert gida

    tag

    válasz Jaded #6033 üzenetére

    Nos ,hogy honnan és miként szed össze egy erősítő zajt annak több oka is lehet.A zaj az mindenképp abból ered,hogy a hangfalaidra feszültség jut ki alap nyugalmi állapotban is ami valószínűleg egy 50Hz-es brumm.Két dologra gondolok :sok erősítőt javítottam már és találkoztam már ligő logó forrasztásokkal illetve a tápban kiszáradt kondikkal is.Nem tudom ,hogy ez hirtelen jött elő vagy egy lassú folyamat eredménye.Én valószínűsítem ,hogy a brumm a tápból jön és ez billenti ki az offszetjéből a végfokot így ezt csak szkóppal lehetne biztosan megmondani.Javaslatom az hogy keress föl egy műszerészt akasszatok rá a kimenetre egy szkópot és ha szép szinuszgörbéket láttok akkor brummos a táp ha egyenes vonal akkor egyenfesz (ezt nem hinném) .A hangfalaidnak a brumm nem árt csak ha egyenfesz menne ki de azt kizárom .Ott már a védelem beleavatkozna.A bemeneti kábeleket is egyenként nézd át és minden bemeneten próbálkozz. :K

    Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

Aktív témák