Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz V.Stryker #67736 üzenetére

    A gérvágóval lécet vágni nem tudsz például.Viszont asztalival tudsz gért is,csak meg kell rajzolni.Nekem például van asztali,a sarok csiszolóhoz vettem egy álványt 7K.Tudok vele gérbe vágni.Igaz csak 5cm t.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz V.Stryker #67736 üzenetére

    A gérvágóval a fűrészlapot állítod a stabilan rögzített anyaghoz, az asztali fűrésznél a lapp fixen van (dőlésszöge esetleg állítható), és az anyagot forgatod irányba. Kézzel, vagy saját gyártású sablonnal.

    Szerintem a gérvágó használata biztonságosabb és precízebb is.

    Ha hosszában vágsz el fa lécet, még az egalizált faléc is eltekeredhet. Tehát a 20×40 mm-es egyenes cseréplécből nem biztos, hogy lesz 2 db 20×20 mm-es egyenes léced. De ahogy kiveszem a szavaidból, nem is akarsz ilyesmiket csinálni.

    Én amúgy vettem az említett körfűrészből is egyet (Lidl-ös az is), de még nem használtam.
    A gérvágóval szabdaltam fel többek között ehhez a műhelyasztalhoz is az anyagokat. A váz 5×5, 5×10 és 2×10 cm fenyőből van, a lap 30×140 mm hajópadlóból. 3-4 hónap alatt annyit száradt a helyén az anyag összerakás után, hogy pénzérményi rések voltak a hajópadló szálak között. Minden szálat lecsavaroztam az egyik szélső kivételével, ipllanatszorítóval összehúztam és újra csavaroztam, alulról a vázhoz. (Korábban csak a kerületen volt csavarozva.) Elég nyagla volt eleinte, azóta szemes csavarokkal és feszíthető acél sodronnyal X-ben összehúztam a két oldalsó és a hátsó részt. Asztali fűrésszel nem álltam volna neki feldarabolni 50-60 centis darabokra a 4-5-6 méteres szálakat. Körfűrésszel nem felezel meg hosszában egy 5×10 centis deszkát, nem áll meg rajta a vezető és mivel eleve picit görbe az anyag, nem tudod 5 méter hosszon egyenesen valami mellé feszíteni, hogy a vezető megálljon rajta. Legalábbis szerintem az már túlmutat az otthoni barkácsoláshoz szükséges felszerelések listáján.
    A szekrényhez lapszabászatban gyártattam méretre a lapokat. Összerakás után a polc nagyon feszült a helyén, az egyik széléről levettem a 2 mm ABS élzárást, így nem passzos, de nem is lötyög.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák