Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz geprombolo #14153 üzenetére

    Reméltem, hogy tetszeni fog a topiktársaknak :D

    geprombolo: Szakértő szemed nem csal :R valóban, egy megboldogult bringabelsőből vágott gyűrű fogja az egyik végét, a másikat meg gyorskötöző. Szintén bringabélre van fellógatva a HDD, már csak a rezonancia miatt is (bekapcsoláskor meg szépen beleng, ahogy gyorsul a tányér).

    moha21: Hát ezt tényleg nem gondoltam át eléggé :B Mondjuk valsz azért sem tűnt fel, mert az ODD-t kb. szökőévenként egyszer használom, akkor meg legfeljebb félrehúzom a kábeleket (vagy a meghajtót) :D

    Egyéb buherátum, akit érdekel: ezen a képen még látható, hogy a Freezer7 PWM-csatijából kiloptam a 12V-os ágat, és átkötöttem 5V-ra (a kép előterében látható floppy-tápcsatira), a fordulatszámmérő, a föld és a PWM maradt az alaplapra dugva. A dolog működött, többé-kevésbé: a venti lelassult, de az alaplap már nem mérte a fordulatszámot (most a kisebb tápfesz miatt, vagy pedig azért, mert kb. 600 RPM alatt egyébként is 0-t jelez, nem tudom), mindenesetre a PWM szabályzás működött, viszont így a hűtés harmatgyenge lett (1,42V-ra feszelt E2220-at hűtök vele 3,2 GHz-en, terhelve kb. 65W-ot eszik), még Age of Empires alatt is túlmelegedett. Ezért aztán meghagytam 12V-on, de közbekötöttem egy Zalman ventilassítót (nagydarab ellenállás a 12V-os ágon, persze háromlábú csatikkal, így a PWM ágat itt is nekem kellett kipótolnom :) ) Ezzel már jó, Prime-stabil, és bekapcsoláskor sem zúg nagyon, átlagos műveletek közben meg hangtalan.

    A floppy-csatiba dugott másik két kábel a drótnélküli fejhallgató adójához megy, ami az alaplap "tetejére" van feldobva. Ez eredetileg a saját 12V-os adapteréről ment, de ha már úgyis a gépre van kötve, akkor miért ne kapja onnan a tápot is, gondoltam :)

    Egyébként nem teljes siker a ház, ugyanis az alaplap alatt megreked a meleg levegő, így nem szellőzik annyira, mintha függőlegesen állna. Na nem mintha ez különösebb problémát okozna, az egész gép ehet úgy 90W-ot terhelve, de ha veszek bele videokártyát (amit most láttok, egy Matrox G450 btw, jól mutat a Core2 mellett :D ), akkor valsz átdizájnolom, és alaplap függőlegesen fog lógni, vagy pedig megfordítom az egészet fejjel lefelé.

Új hozzászólás Aktív témák