Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz mirci18 #176 üzenetére

    Én inkább praktikussági okokkal magyaráznám azt, amikor egy napra van zsúfolva minden (a Ti esetetek könnyebb, hogy csak polgári van). ;) Ha viszont van ideje a párnak mindenre, akkor (ezt most fotósként mondom) érdemes például külön napos kreatív fotózást tartani, mert sokkal nyugodtabb körülmények között készülhetnek el a képek és ez meg is fog látszani rajtuk. ;) A legtöbb pár amikor megtudja, hogy "lehet ezt máshogy is" akkor él a lehetőséggel és úgy szervezi a dolgait, hogy a lehető legjobb élményt biztosítsák maguknak - ez pedig sokkal esélyesebb úgy, ha nem futóversenyszerűen kell végigrohanniuk a túlzsúfolt napjuk programján, hanem van idejük arra, hogy nyugodtan kiélvezzenek minden egyes másodpercet. ;) Többször volt olyan párom, akikkel Pénteken volt a polgári, majd utána Szombaton az egyházi. Sőt olyanok is, akikkel több hét vagy hónap telt el közben...Már írtam: 10 év volt a rekord. :D

    A hétköznapi lagzik nem újkeletűek: régóta a köztudatban vannak, csak a hagyományok (berögződések) miatt volt mindig is több hétvégi. Viszont rájöttek a párok, hogy így mehetnek az általuk legnívósabbnak tartott helyszínre (mert Szombatra már lefoglalta más aki gyorsabb volt) és esetleg még a favorit szolgáltatóik is ráérnek (mert a Szombatjaik már tele vannak), stb... ;) A közhiedelemmel ellentétben viszont a hétköznapi esküvőkre nem mindig van kedvezmény, hiszen H-K-Sze-Cs-P is ugyanannyit ér egy szolgáltató munkája, mint Szombaton. ;)

    (#177) mirci18: Akkor a saját tortátok is biztosan valami "csiribiri" lesz, a vendégek biztosan díjazni fogják. :)

    "Régen másabb volt a lagzik hangulata ma városon egy kicsit már szerintem elment rossz irányba.
    Sokszor túl sok a flanc meg egyebek dj kivetítő bolondos fotózás stb (amikor csak azért vesz valaki egy ukrán menyasszonyi ruhát hogy fotózás közben széttépje)."

    A nézőpontok különbözősége szerint ezek nem feltétlenül rossz dolgok, bár tény, hogy nem az esküvőre elköltött pénz mennyisége határozza meg a hangulat minőségét. Mi is sokkal inkább fotózunk kicsi, ámde meghitt eskiket, mint puccparádét. :K Dolgoztam már 25M (!) költségvetésű esküvőn, de csak rossz emlékem maradt...Szerencsére még több olyan harmonikuson, hogy fülig érő szájjal utómunkáztam utánuk a képeket. :)

    A kérdést jól látod: az esküvőn két szövetségese van a párnak, a vőfély vagy ceremóniamester és a fotós. A vőfély / CM a főpilóta: ő tart kézben mindent, a fotósok pedig mindig a párral vannak, így egy hirtelen vészhelyzet esetén ők lehet az ejtőernyők (rengeteg problémával szembesültünk már az évek során: kezdve a cipőről leszakadó díszítéstől a törött szoknyaabroncsig, vagy lepattant nadrággombig: felkészülve ezekre mindig vannak nálunk szerszámok, tű + cérna, pillanatragasztó, stb...) A jó esküvőfotós mindig tudja, hogy mikor maradjon a háttérben vagy mennyire irányítsa az eseményeket: ahogy Te is mondtad nem csak az aktív szemlélőként való jelenlét a feladatunk, hanem az is, hogy általánosan jó hangulatot és nyugodt légkört teremtsünk és tartsunk fent. A jó vőfély / CM és a fotós is jó problémamegoldó mindenes + pszichológus egyben: ha kell elsimítják a hirtelen megoldandó helyzeteket, hogy a pár meghitt pillanatait semmi se zavarja meg. :)

    "Szóval a vőfély és a fotós egy bizalmi állás ami szerintem nem pénz kérdése."

    Örülök, hogy a lényegére tapintottál. :K

    "Abban is benne van az az életfelfogás ahogy mi élünk.

    Az hogy mi nem hirdetjük hogy holtodiglan szeretlek csak téged.
    Hanem mi azt valljuk addig szeretjük egymást míg tudjuk.
    Nagy szavak helyett és a kényszeres mutassuk meg hogy nálunk minden rendben van helyett mi a csöndes eggyüttélést választjuk."

    Ez a lényeg, hogy Ti legyetek benne (amit komolyan is gondoltok), hogy Rólatok szóljon és ne a divatos sablonokról, amiket ráerőltetnek az emberre (mind mentalitásban, mind az összes többi vonatkozásban is): felnézek az internetre és a szembejövő képeken "tizenkettő egy tucat" mind ugyanazokat a sablonkellékeket látom a háttérben: ha nem vigyázunk elvész az egyéniség.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák