Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LifeSpirit

    tag

    válasz Kyuzo #3036 üzenetére

    Szia!
    Csak most olvastam el a hozzászólásodat,kevés ilyen lelkes fórumozó van mint te örülök hogy írtál.
    Végül is nekem az volt a célom,hogy ha utcán szórakozó helyen bajba kerülnék megtudjam magam védeni a legegyszerűbb,leggyorsabb lényegre tőrő harcal.
    Ezért nekem a wingtsun tökéletes volt hisz ezt a stílust erősebb ellenfelekre is hatásos,nem igényel nagy helyet(elentéteben a ninjutsuval----->elugrások stb.)<----discoban nem lesz helyed nagy elmozdulásokra!
    Ninjutsunak az a nagy előnye,hoyg megtanulod használni a tested,viszont utcára tényleg nem jó ezt mondták az ottani mesterek is.
    Mármint pontosabban úgy értve hogy pld egy thaiboxos utcán is szétverne..
    Ez még egy ok volt hogy a wing tsunt válasszam,hiszen ez a leghatékonyabb harcművészet ebben már biztos vagyok.
    És még az is tetszik benne hogy az egyszerűsége miatt még gyorsan is tanulható,mert mikor kifejlesztették még az is volt a cél hogy ne keljen rá sok időt fordítani hogy megtanulják.
    Mert ezeknek az apácáknak nem volt sok idejük rá!
    Mikor elkezdtem az egészet nagyon nem jött be aztán edzések során megismertem és nagyon ésszerűnek tartottam az elveit...
    Mesterem felől nem kell tartanom mert a magyar hivatalos wing tsun egyesületnek a tagja
    Maga Máday Norbert a főinstruktor<----(Egész EU főinstruktora) akit Si-Jo Leung Ting Nagymester tanít(ott) ..
    Si-Jo Leung Tingot pedig Yip Man utolsó tanítványa volt.
    (Yip Man nagymester foglalt fokozatokban a wing tsun tanítását az egyszerűbb tanulás miatt)
    Szóval lényeg Máday Norbert tanítja még a mai napig is a 3.mesterfokozatú mesteremet.
    Szóval e felől minden rendben van.
    Régen négy évig karatéztam,voltam már thaiboxolni is.. , de a wingtsunt tartom a leghatékonyabbnak.
    Persze a rövid távon egyértelműen a thaibox a jobb de olyan 2,5éves tanulás utána fordul a kocka.
    Amúgy rájöttem hogy nekem azért tűnt régebben szarnak a wing tsun mert ugye bemutatón direkt lassan mutatják a harcot hogy lehessen követni,nem ütik meg egymást.
    De maga mikor egy ember önvédelemből küzd nagyon brutálisan néz ki.

    Összegezve:Aki szét akarja veretni magát,tesztelni erő és kitartás határait(ésfejleszteni):thaibox,box
    Aki japán kultúrát akar tanulni egy "valamennyire" működő önvédelmi rendszerrel annak ninjutsut ajánlom.
    (Ninjutsuból jobban átjön a kultúra mert több ezer éves)
    Aki enyhébb küzdősportot akar:Karate és társai
    Aki full önvédelmet: Annak wing tsun ajánlom

    Érdemes mindent kipróbálni! legalább 1 havi edzés utána ledönteni hogy,kell vagy nem..

    ja és pár kedvcsináló videó a wingtsunhoz:
    http://www.youtube.com/watch?v=yF6Jyxc16vU(Film: Yip Man érdemes megnézni nagyon jó film)
    http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M(Magyar wingtsun zenés klipp)
    http://www.youtube.com/watch?v=OVIqteN-tPA(Wing Tsun kung fu Budapest, reklámfilm )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák