Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztyui2

    őstag

    válasz crey #6626 üzenetére

    babicsbalu, Fandango, Kirtam, szepsuti: Köszi!

    crey, radi8tor1: Igen, a kis mozgások motoros sliderrel készültek. A nagy mozgások viszont az állvány képkockánkénti pakolgatásával. Szóval minden kép után arrébb rakod kicsit az állványt. Hyper Timelapse-nek hívják ezt a technikát, keressetek rá, ha több infóra van szükségetek a témában ;)
    Mérőszalag nem kell, általában a tereken van valami csempe vagy minta a földön ami alapján mindig azonos mértékben arrébb lehet rakni. De például a dóm belső terét is úgy csináltuk hogy ott kis kockákból álló csempe van és minden képkockánál arrébb vittük egy kis kockányit.
    Az állvány mozgását nagyjából szemre is be lehet lőni, nem kell méregetni, elég ha mindig nagyjából ugyanannyival arrébb viszed. A lényeg hogy a kép középpontja mindig ugyanaz legyen, amit liveview-ban csekkolunk úgy hogy a közepére ránagyítunk, beállítjuk hogy ugyanaz legyen középen, mint az előző képkockánál, ott befókuszáljuk, ellőjük a képet és megyünk arrébb :D
    Ezután pedig After Effects-ben ki lehet stabilizálni az egészet. Ráadásul a legtöbb snittre kétszer kell ráereszteni a stabilizálást, elvileg akkor lesz az igazi, bár ezt a részét nem én csináltam.
    Persze azért ennél több lépése van az egész utómunkának(például van amit két körben kell fényelni), meg ugyebár nálunk a zene is teljesen egyedileg íródott, meg ugye ott van még a vágás is, effektelés, stb-stb :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák