Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aelod

    veterán

    válasz userxy #91039 üzenetére

    És itt jön a dilemma. Szabályos koncentrált végig kontrollált gyakorlatok vagy nagy súly, sérülés veszély szabálytalan végrehajtás. Tegnap lent volt 3 csávó a teremben. 25 körüliek lehettek, begyógyszerezve alaposan. Az egyiknek olyan vádlija volt mint az én alkarom a másik üvöltött 80kilóval a hoist mell gépen a harmadik meg úgy nézte az összes csajt mintha azonnal meghágná. Láb napból felmentést kapott mindegyik. Most kezdhették a kúrát látszódott. Nem figyeltem volna őket ha nem épp mellettem akartak volna megszülni...Szeretem a változatos vendégkört.... :((

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • válasz userxy #91039 üzenetére

    Jó neked. :D

    Egy darabig elhiszem ez működik, de aztán jön a plafon és a visszaesés.
    Úgy hívják csúcsforma, meg formaidőzítés... aztán egyszercsak káros lenne ez a módszer tovább.

    Az élsportolók is csak rövid ideig tudják a maxot hozni, utána kell a pihi és a regeneráció... aztán lehet újrakezdeni. Átlagemberről meg aztán ne is beszéljünk. :)

    A megfelelő pihenés és regeneráció a fontos, bármit csinálsz. Ha az jól van belőve akkor szépen lehet fejlődni hosszútávon folyamatosan.

    Anno (engem is meglepett), de már írtam hogy volt olyan hogy heti 1x mentem el edzeni és jobban fejlődtem mint előtte. Ebből annyi jött le nekem, hogy baromira nem regenerálódtam megfelelően. Szóval néha a kevesebb több. :D

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • Zola007

    veterán

    válasz userxy #91039 üzenetére

    Nekem az erőltetés nem megy, max pár hétig.
    Mivel ugye erőltetni 4-6 ismétlés szintjén van értelme, ott már nehéz meghúzni a bukás/nem bukás határát, illetve nekem mindig bejön olyankor valami sérülés, váll, könyök, csukló, térd.

    Nem csinálok belőle kardinális kérdést, én ebbe már belenyugodtam, sérülékeny vagyok.
    Ezt leginkább a serdülőkori kövérség és mozgáshiány számlájára írom mintsem az edzésmódszertanéra.

    #91045) kolosanyi : csináltam periodizációt is (normál hét ► volumen ► intenzitás ►könnyített), nem jelentett semmit ilyen szempontból

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák