Hirdetés

Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Jazzos #29146 üzenetére

    most akkor szerinted én a guglival akartam alátámasztani? Miből szűrted le, hogy a google találatok mennyiségével hozom összefüggésbe az állítás igazságát? A " Google első pár találat" arra vonatkozik, hogy nem kell hozzá túl sokat keresni = nem telik nagy erőfeszítésbe. → "olvass még utána ennek" konkrétan erre írtam, és azt értettem alatt, hogy nem kell hozzá túlságosan olvasottnak lenni, könyvtárba menni vagy ilyesmi, írhattam volna azt is, hogy "nem kell hozzá egyetemet végezni" vagy valami hasonló frázist. Ezért nem is értettem, hogy hogy jön ide hogy a hüjére meg kidobott 600 000 találatot, és ebből levonni azt a következtetést, hogy amit linkeltem marhaság, azt meg végképp nem értem. Ilyen alapon ha a google-el akkor minden hülyeség, vagyis az e=mc2 is, ami nyilvánvalóan nem így van, mert pusztán abból hogy lehet hüjeségeket találni, nem következik, hogy csak hüjeség létezik. Logikailag: az "∃" egzisztenciális kvantorral képzett "predikátum" nem hordoz magában semmiféle implikációt, hiszen a "van olyan, hogy " az egy szimpla kvantifikáció, és nem funktor, ergo nem is lehet predikátum ;) . Arra hivatkozni pedig, hogy a csapvíz is lehet halálos, egyszerű demagógia ( akikről feltételezik, hogy a szójától haltak meg, nem belefulladtak ), de jelen esteben egyszerű "költői túlzásnak" fogom fel. A "bizonyték hiányában" story számomra csupán annyit jelent amennyit jelent, mivel az ellenkezőjére sincs bizonyíték. Viszont amig ez így van, és statisztikailag van esély arra, hogy emberek haltak meg a a szokásos adag szójakoncentrátumuktól, addig én kissebb/nagyobb mértékben kockázatosnak fogom tartani a fogyasztását. De sok esetben még a statisztika sem minden, mert pl hivatalosan ha jól emlékszem 17-en haltak meg a csernobili atomkatasztrófa közvetlen következtében, pár ezerre tehető azoknak a haláleseteknek a száma, amik közvetve összefüggésbe hozhatóak vele(szigorúan statisztikailag), de valamiért mégis kitelepítettek a környékről fél millió embert, így nem valószínű, hogy oda fogok menni nyaralni, annak ellenére, hogy szerveznek túristautakat a zónába.

    Az indexes cikkel meg végképp nem tudom mi bajod :F a HPV bizonyítottan rákot okoz, méghozzá elég jó eséllyel. A rák a DNS mutációja + az immunrendeszer gyengesége következtében alakul ki, ezért az vírusos fertőzés, ami legyengíti az immunrendszert, és túlságosan "belepiszkál" a génállományba( a vírusnak nincs saját dns-e , ezért használja a gazdasejtét a szaporodásra ) okozhat rákot is, némeliky nagyobb némelyik kissebb eséllyel, hatástól függően. Pl a HIV-es betegeknél is nagyobb a rákbetegek aránya, mint az egészséges emberek körében.

Aktív témák