Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    Sziasztok
    Folderfüggő vagyok :DD de szeretnék haladni a korral.
    Van 100GB-os csomagom, amin eddig némi privát és főbb munkával kapcsolatos cuccot tároltam, két irányú szinkronnal mobil-felhő-laptop irányban. Tehát minden megvan a mobilomon, a felhőben és a laptopon is .
    Ez eddig nagyon szép, működik is abszolút jól.

    Van kb 10 giga fotóm és néhány videóm amit szeretnék a Gfotókkal kezelni, menteni. Ki is próbáltam pár napig, de rögtön bele szaladtam a szinkronizálás útvesztőjébe.
    Először hagytam, hogy mindent feltöltsön, majd nézegetve a felhozatalt láttam, hogy van egy csomó olyan fotó amit nem kell szinkronizálni. Ki is kapcsoltam ezen mappáknál a szinkront, majd töröltem a Gfotók alkalmazásban a képeket. Természetesen mindenhol törölte, a felhőben és a telefonon is, pedig utóbbiról nem akartam.

    Nem értem ezt a rendszert és félek is használni, mert nem értem a fizikai kapcsolatot teló tárhelye és a felhő között.
    Ha a mobilos appban csinálok bármit (törlök) akkor mindenhol törlésre kerül?
    Mi van ha elromlik a telefonom és mondjuk kell egy reset neki? Az új szoftverben amikor felteszem a Gfotók appot, akkor látja, hogy üres a telefon tárhelye és kiüríti a felhőt is?
    Mi van telefon csere esetén? Mi lesz az alap tárhely amihez hozzá szinkronizálja az újat?

    Drivesync-et már megtanultam, teljesen elégedett vagyok vele és felmerült, hogy a sima drive tárhelyre kellene mentést készítenem a fotóimról, de galéria funkciók csak jól jönnének...

    Elnézést, ha hülye a kérdés, csak tanulni és fejlődni szeretnék...

  • v.attis

    őstag

    Köszönöm mindkettőtöknek, újra neki esek az ismerkedésnek.
    Néhány mappát a telefonról feltöltöttem, a laptopon elkezdtem a személyeknek nevet adni. Egyszerű, gyors, érthető.

    Mi van akkor, ha egy szinkronizált képet nem a GF alkalmazásban törlök, hanem a telefon gyári galériájából?
    Tettem egy próbát és a GF-ből nem törlődött, a felhőben is megmaradt. Ez alapjában véve így működik, vagy egy idő után eltűnne onnan is? Néhány percet vártam, de megmaradt a GF minden felületén.

  • v.attis

    őstag

    Na, már elég jóban vagyunk a "szolgáltatással", fent van már több év anyaga, amit gépen töltöttem fel, seperc alatt sikerült rendszerezni, szóval jónak tűnik a dolog.

    1. Vannak olyan videók amelyeknek szürke az előnézeti képe és sem gépen, sem telefonon nem tudom lejátszani. Viszont letöltve meg elindul a lejátszás. Ugyanazzal a telefonnal készült videóról van szó, mint a másik 20 ugyanabban az albumban és azoknak van előnézete és le is játssza a GF. Mi lehet a gond? Az, hogy 100 MB-os videók?

    2. Valamint amikor laptopon töltöm fel a képeket, nem találok a minőségre utaló opciót. Akkor ezeket eredetiben tölti fel? Az első feltöltéskor a telefonon beállítottam az eredetit, akkor ez most minden eszközre érvényes fiókon belül?

    :R

  • v.attis

    őstag

    Na most borított ki! :W
    A telefonomat munkára is használom, ezért a GF-ban beállítottam bizonyos mappákat szinkronra, többek között a DCIM mappát is. Ez nem is lenne baj, mert van olyan napom amikor vagy 100 fotót készítek és nem baj, ha a géphez ülve mindent azonnal elérek.
    A munka fotók között akad olyan amit megtartanék néhány hétre, de a felhőben fölöslegesen van, tehát Google fotókból törölhetném, de a telefonról még nem. Na ez nem jön össze.
    Amit eddig csináltam:
    - Fotó elkészült, szinkronizált mindenfele, eddig jó.
    - Fotót telefonon átraktam egy "Munka" mappába, de a GF-ból nem tűnt el. Ha onnan törlöm, akkor a telefonról is törli, pedig a Munka mappa nincs beállítva szinkronizálásra.
    - Így töröltem a GF-ból, törlődött a telefonon is a Munka mappából, ami hangsúlyozom, nincs szinkronizálásra beállítva.
    - Töröltem a számítógépen, böngészőben a Google Fotókból, ott el is tűnt, de a telefon alkalmazásban még mindig ott van!

    Hogy a fenébe lehet törölni a felhőből, de nem a telefonról?
    Megjegyzem, a Munka mappa tartalmaz korábbi képeket, azokat a beállításnak megfelelően nem is szinkronizálja, csak az újakat. :O

  • v.attis

    őstag

    válasz Snoop-y #308 üzenetére

    Illetve találtam egy másik megoldást is.
    Miután áthelyeztem a munka mappába a képeket, számítógépen belépve a webes GF-ba töröltem amit akartam. Ott el is tűnt, de a telefonos app-ban még mindig jelen volt.
    Az app-ban a fotó listában és a kukában is jelen volt. Ki ürítettem a kukát és eltűnt a fotó listából is, miközben a Munka mappában megmaradt.

    Majd teszek egy próbát, hogy amikor a számítógépen törlöm, még ugyanott kiürítem a kukát is, hátha ezzel elérem a célt

Új hozzászólás Aktív témák