Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attici

    őstag

    Sziasztok és BUÉK mindenkinek!

    Gép frissítésen gondolkozom egy ideje és alapnak egy i7-4770k-ra gondoltam.
    Alaplapnak pedig ismét Gigabytera, mert a többi gyártó nem támogatja a SPDIF bemenetet. :F
    i7 mellé pedig Z87-re gondoltam. De alaplapból nem tudok dönteni. Az OC a legszimpatikusabb, de abban "csak" 8 fázisú PVM van az UD5H 16-osával szemben. Sajnos a Gigáná (de a többinél is) nagyon titkolóznak a PVM-ről és nagyon nehéz összehasonlítani így a lapokat. Egyáltalán már ezeknél a kis fogyasztású prociknál fontos a PVM?
    Melyik a legjobb ár/érték arányú lap a Z87-esek között?

    "Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

  • Attici

    őstag

    válasz HSM #244 üzenetére

    Igazad van, elírtam. PWM.
    De akkor se nagyon reklámozzák a gyártók, hpgy melyik lap milyen. Csak hosszas keresgélés u.án lehet kideríteni, hogy melyik lapban mi van. Értékelhető infokat is csak itt találtam.
    De ebből azért még a minőség nem derül ki és minden gyártó a maga lovát dicséri, mindig az övé legjobb.
    Igazi összehasonlításokat nem találtam. A mostani lapomban 12+2+2 fázisú VRM van, és ehhez képest nekem a 8 (meg pláne arról, hogy OC alaplap) kevésnek tűnt. Érdekes, hogy az OC FORCE-ba már 16-ost raktak, de még az UD4H-ba és az UD5H-ba is. :F Hosszú távra tervezek alaplapot, ezért fontos a jó és megbízható alaplap. Az alaplapot ritkábban cserélgeti az ember, mint a többi komponenst.
    Nem szeretem megerőszakolni a procikat, mert nálam fontosabb a tartósság és megbízhatóság, de szeretem, ha van benne elég tartalék.

    "Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Új hozzászólás Aktív témák