Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shodan

    addikt

    válasz Malibutomi #50 üzenetére

    A tegnap estémet megint ennek a baromságnak az utána olvasásával töltöttem.
    És kiderült hogy a probléma nem is kizárólag csak erre a lapra vagy erre a szériára korlátozódik, már p67 stb is jelentkezik "csak cold boot issue" - ként emlegetik...
    A lényeg hogy a BIOS-ban van egy olyan beallítás hogy fast boot. Nekem ez alapból disableden van/volt. És az egyik tippként azt olvastam , hogy ezt Ultra fast -ra kell állítani!
    Most egyelőre kb 8-10 ki bekapcs után nem jelentkezett a probléma, de még nem szólom el magam, mert eddig is annyit szívtam vele.
    Csak azt nem értem ha közel 1 hónapig semmi gond nem volt azzal hogy ez disabeleden volt, akkor ez mi a fenétől jön elő, vagy mi váltja ki, ez számomra rejtély?! De nem csak számomra, mert ahogy olvasgattam másoknak is.
    De az hogy a gigabytenál ez már generációk óta jelen van és nem javítják, na az mutatja a giga szinvonalat. :((

    szerk: még ennyi info a dologról hogy csakis bekapcsolásnál csinálja, ha betölt a gép teljesen stabil és utána ha csak restartolgatok sem jelentkezik.
    A 15-ös hiba egyébként a Pre-Memory Northbridge Initialization, ami nem is hiba csak ugye egy státusz amiben bent ragad, és innen elkezdi előről vagy néha tovább lép de akkor is jön a boot loop.
    Elméletem szerint az ultra fast bootnál talán valamelyik ilyen lépcsőt hagyja ki, mondjuk ezt a Pre-Memory Northbridge Initialization-t és ezért bootol be.

    [ Szerkesztve ]

    www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Új hozzászólás Aktív témák