Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R.P.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Különös dolgok történnek itt nálam...

    Ma este gondoltam megpróbálkozom megint a tuninggal, mival viszonylag ráérek. Ugye eddig az istenért sem akart menni 3.00Ghz-en nemhogy alapfeszen, hanem 1.3v-on sem.

    Most azzal kezdtem hogy 1.3250-re raktam a feszültséget, FSB voltage-nek is adtam +0.1v-ot, FSB 240Mhz, szorzó 12,5, a memóriáknak adtam +0.2v-ot, és beállítottam 4-4-4-12-re ahogy egyébként gyárilag kellene menniük, PCI-E 100-ra, és elindítottam.

    Prime és Orthos stabil volt a rendszer, ahhoz képest legalábbis amit eddig produkált, mindenképp, mivel azelőtt akármit csináltam 2s után kiírta hogy error. Viszont kb. 1 percenként leállt egy-egy Windows kiszolgáló, isten tudja, hogy miért, de baromira bosszantott.

    Újraindítottam, levettem a pluszt a FSB Voltage-ről, és mindent úgy hagytam, ahogy eddig volt, és most működik. Kicsit persze még próbálkozok visszavenni ezen a feszültségen, mert szerintem azért ez elég sok, de legalább már 6 perce megy az Orthos miközben ezt írom és nincsen baja.

    Két kérdésem van:

    - Az energiatakarékossági cuccok miatt lehet instabil a rendszer?
    - Ilyen feszültségen üzemeltetni szabad a procit (gyári hűtőm van, olyan 67 fok a max. Orthos alatt)?

Új hozzászólás Aktív témák