Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RobberBaron

    tag

    7600 gt-ről akarok 9600 gt-re váltani, és sajna látom, hogy ez a dög 50 w-al többet eszik. 400W-os Azona PFC tápom van, ezek szerint azt is cserélhetem le, édeskevésnek tűnik.
    Az a gyanúm, hogy a 7600gt-hez is kevés a mostani tápom, mert 3d játék közben párszor egyszerűen lekapcsolt a gép (nem volt kékfagyás és reboot sem, csak lekapcs).
    A 9600GT egy Athlon X2 7750 mellé kéne + 4 gb ddr2 ram pörgetné a villanyórát. Ti mekkora táppal használjátok? 500 W elég neki vagy a 600W se túlzás?

    [ Szerkesztve ]

  • RobberBaron

    tag

    Köszi a gyors választ!
    Annak idején az Azona aktív PFC-s tápok is az ajánlott kategóriában voltak. Ez a táp 4-5 év óta jól és megbízhatóan kiszolgálta minden konfigomat, de az utóbbi idők gép-lekapcsolgatásai után már gyanakszok rá, hogy elöregedett vagy sok neki az aktuális gép (amd x2 64 4200+, 3 gb ram, 7600gt, 3 vinyó, 2 optikai meghajtó, 6 venti, x-fi music hang+apróságok).

  • RobberBaron

    tag

    Sziasztok!

    Van egy furcsa problémája az új konfigomnak, ami inkább csak zavaró, nem is igazi hiba.

    Vettem egy új alaplapot (Asus M4A78 pro), AMD 64 X2 5600+ procit, 2x2 GB Kingston HyperX memóriát, Gigabyte passzív hűtéses 9600GT-t és hozzá egy FSP 400 W PNF passzív pfc-s tápot, amit egy APC UPS 650 VA szünetmentessel akartam használni.

    Az összerakás után a sokadik bootolásnál azt vettem észre, hogy ahogy bejelentkezik a bios, elkezd szemetelni a képernyő, zavaros képpont felvillanások jelennek meg, és időnként összeugrik a kép, ami néha elsötétül, aztán visszajön. Ez kb. 10 bootból egyszer jelentkezett, és főleg akkor, ha hosszabb idő után kapcsoltam be a gépet. A problémát a következő boot mindig megoldotta. Aztán a gép variálni kezdte ezt a hibát azzal, hogy a csak az oprendszer bejelentkezésekor kezdte el a szemetelést és a kép összeugrálást, de a reboot itt is segített.
    Az alaplapon és a XP-n letiltottam minden energiagazdálkodást, hátha a videókártya nem kap elég kakaót, de ez sem segített. Aztán kivettem a szünetmentes tápot a konfigból (ami régebben egy Azona aktív pfc-s táppal dolgozott együtt évekig, hiba nélkül), és azt hittem, hogy a hiba megszűnt. Ehelyett a szünetmentes nélkül jött a 3. variáció, a bios bejelentkezésekor néha szemetel a kép (de most már legalább nem ugrik össze), DE! az XP vagy Vista bejelentkezésekor a szemetelés megszűnik, és utána minden tökéletesen működik tovább.

    A memtest és a videókártya memória teszt nem mutatott ki hibát, teszteltem 3Dmark06-al is, játszottam óraszám mindenféle hardverigényes játékkal, de semmi hibát nem tapasztaltam, nem fagyott, nem bootolt, nem szállt el, a kép minőségében sem volt hiba.

    A vidkártya max. 69 fokig melegszik, a proci 60 fok körül van, egyik sincs túlhajtva.
    Még annyi eszembe jutott, hogy a vid.kártyával együtt kaptam egy gamerhud nevű, xp-vel induló automatikus kártya-órajel felhúzó progit, ami a 2d alkalmazásoknál leveszi az órajelet, 3d alkalmazásoknál pedig felhúzza, tehát az xp bejelentkezésekor leveszi az órajelet. Viszont a 3d-s játékoknál, mikor felhúzza az órajelet, sosincs szemetelés, többórás játék után sem. Ja, és a gamerhud felrakása előtt is jelentkezett ez a hiba.

    Van valakinek valami ötlete?

  • RobberBaron

    tag

    válasz fagy53 #10734 üzenetére

    A monitorral nem volt gond soha.
    De adtál egy ötletet, lehet, hogy a VGA bios-át kellene frissíteni.

  • RobberBaron

    tag

    válasz Rocco73 #10742 üzenetére

    A PCI-Express 2.0-s az alaplapomon. Én is arra gondoltam, hogy az alaplap nem ad elég feszkót bootoláskor, mással nem tudom magyarázni a hibát. Ha a táp gyenge lenne, már ezerszer el kellett volna szállnia a gépnek.
    Megpróbálom beüzemelni az alaplapba beépített ATI vga-t, hátha megszűnik a jelenség, és akkor ki tudnék zárni pár dolgot. Garisan visszacseréltetni nehéz lenne a 9600Gt-t, hiszen tökéletesen működik, semmi baja, nehezen tudnám reprodukálni a hibát.

Új hozzászólás Aktív témák