Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok!
    Segítséget kérnék fűnyíró ügyben! Pár hónapja költöztünk családi házba. A kertet majd füvesíteni szeretnénk a jövőben. Jelenleg "saját jogon" nő benne a fű és gaz... A múlt évben kölcsön fűkaszával intéztem a vágást, de mivel most műtét utáni pár hónapos lábadozásomat töltöm, elgondolkoztam egy önjáró fűnyíró beszerzésén! Így a 14 éves kisfiam is tudná nyírni, amíg felépülök. Ne "szóljanak meg a szomszédok"!
    A kert nem teljesen sík, kissé hepe-hupás és mint előbb írtam, paraj, folyó fű, minden van benne. Mivel az anyagi helyzetünk nem túl rózsás a házfelújítás után, így csak az olcsó kategória jöhetne szóba!
    Tehát a Fieldmann, Hecht, ilyesmi.
    Számlás lenne jó, mert a főnököm vissza adná az áfát, meg nem nagyon bízok a hirdetési oldalakon látott "csodamasinákban", mivel nem értek hozzá, könnyen benyelnék valami lelakott gépet.
    Szerintetek a fenti követelményekre a nevezett márkák megfelelnének? Vagy jobb javaslat?
    Köszönöm!

    Mod: A terület nagysága olyan 1000 nm.

    [ Szerkesztve ]

  • herrká

    senior tag

    válasz Archer #1256 üzenetére

    Köszönöm!
    Most találtam a környezetemben valakit, aki németből behozott - gondolom, lomolt - gépekkel foglalkozik. Egy Wolf-ja van neki önjárósban, fűgyűjtősben. Elvileg délután nézzük meg. Remélem jó lesz. Ha kell szervizeli is, azt igérte...

    MOD: nézegettem az említett oldalakon, de lakóhelyemhez közel sehol nincs eladó. A legközelebbi is száz, százötven km. Vagy a dunántúl, ami meg még több.. És az általad ajánlottak - gondolom a megbízhatóság miatt - ott is olyan árban vannak, hogy ha kétszer mondjuk "lesre futok", az üzemanyaggal már többet költenék mint ha majdnem újat veszek. Ráadásul az említett műtét miatt, elég behatárolt a mozgásom... :-(

    [ Szerkesztve ]

  • herrká

    senior tag

    Újra segítséget vagy tanácsot kérnék! Remélem benéz ide valaki hozzáértő..., eléggé beállt a fórum.
    Használt fűnyíró vásárlás a téma. Önjáró, benzines kb. 800nm, nem asztal simaságú, gyomos kert.
    Hirdetési oldalakon néztem, de tőlünk nagyon messze vannak. Aztán végre találtam pár embert, aki a közelemben is árul ilyeneket.
    A pár napja írt Wolf nem jött össze, az eladó felhívott, hogy nem működik a regulátor, bármi is legyen az...

    Van egy másik illető aki németből, osztrákból lomolt, illetve max. 100€-ig vásárolt, valamint csomagolás és szállítási sérült kisgépeket hoz be, rak rendbe, újít fel. Nála lenne egy zöld házas OKAY van talán ráírva, a motor pedig Tecumseh. Első rántásra indult, az önjárás közben mondjuk nagyon nyikorgott. Ezt olcsón adná, de azt mondja, 3,5Le, szerinte nem lenne tartós. Ajánlott egy Briggs motorosat, de az nem önjárós viszont 5Le-ős. Ez már drágább lenne 50%-al. Aztán mutatott Güde önindítós 6Le-ős önjárót, ami oldalra kidobós, mulcsozós, kutya sétáltatós, bölcső ringatós stb. Ez már majdnem 3X-os áron az elsőhöz képest. Ebből van önindító nélküli változata is pár ezerrel olcsóbban.
    (De azt is mondta, ha nem teljesen sík a terep, kasza jobb lenne! Mutatott rengeteg motort amelyeknek elgörbült a főtengelye egy-egy elkapott kő, ágdarab, egyenetlen föld miatt... Ezen erősen csodálkoztam, hogy a benzinesek ilyen kényesek? Barátomék udvarában egy kb 800-1000W-os elektromost tologatnak, vakondtúráson, ágakon-bogokon keresztül, maximum elkezd fulladni, ilyenkor kicsit visszahúzza és újra go...)

    Végül van egy másik eladó, aki viszont ipari gépekkel közületeknek végez ilyen munkálatokat. Az ő gépei mind ipari teljesítményűek ahogy állítja. Mikor észleli, hogy már a napi munkálatokban nem úgy teljesít a gép, kiveszi, rendbe rakja és értékesíti magánszemélyeknek. Az árszint az előző bekezdésben írtak közepe, felső harmada.

    Szerintetek vagyis hozzáértők szerint melyik lenne a befutó?

    Köszönöm és bocs a hosszért!

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok!
    Ha valakinek lenne tanácsa a 1318-as hsz-emre, megköszönném...
    Annyival bonyolódott a dilemmám, hogy találtam két hipermarketben önjáró fűnyírót, amelyeknek a vágási magassága 9 cm is lehet, így talán elmenne a hepe-hupás kertemben.
    Az egyik típusa TH LM 48P-1, ahogy néztem ez Gama Garden, csak sárgában, gondolom ennek az áruházláncnak gyártva...
    A másik üzletben pedig MTD 46S kapható. Árban nagyjából egyformák, 60eFt. Melyik lehetne befutó? Ezekre van garancia, az idézett hsz-emben említettekre természetesen nincs, mivel használtak, és nagyjából ennek az árszintnek a 70%-ába kerülne a legolcsóbb is.
    Köszönöm!

  • herrká

    senior tag

    A korábbi hsz-eim okafogyottá váltak.
    Mivel nem jött válasz, vettem egy fűkaszát a Praktikerben. Greenfield GBC52. Tudom, "Husi meg stihl meg mit tudom én", de van olyan, hogy az embernek nincs pénze drága gépre, füvet meg vágni kell...
    Olvasgatva a fórumot, sok helyen a 40-es keveréket ajánlják és a szintetikus olajat a 2 ütemhez. Nekem a gépkönyv azt írja, hogy a bejáratás alatt 25-ös, utána 30-as keverék és félszintetikus motorolaj. Isol-Ego, Jaso FC, API TC minőségű legyen! A fórumon olvasottak nyilván tapasztalatból íródtak. Akkor most mire hallgassak a gépkönyvre vagy az olvasottakra? Esetleg bevált olajat tudnátok javasolni?
    Sajnos a gyertya típusát nem említi a gépkönyv, de olvastam, hogy azt sem árt jobbra cserélni. De így, hogy tudom meg milyen kell bele?
    A szöghajtás zsírzására milyen zsírt vegyek? Van rajta zsírzó csavar.
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák