Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz btraven #105449 üzenetére

    Életem első fejhallgató erősítő/dacja ez [link] volt. Mertem nagyot álmodni, nem? :)
    Akkoriban volt egy NAD T758 házimozi vasam, akkor kb. félmilliós kategóriában. Ma 600e körül mozog. Lényeg, a kis Logitech, Win7+foobar/laptopon kb. úgy zenélt sztereóban, mint a NAD saját dacja. Hangsúlyoznám, az előző mozivasaim messze elmaradtak zenei képességben a NAD-tól (képzelhetitek, akkor milyenek lehettek azok?). Szóval, ezen próbáltam ki először a gyári 2 forintos USB kábel helyett, egy Kácsás [link] USB kábelt (került vagy 2-3e-be). És, már ezen a dacon is bőven hallható változást hozott ez az olcsó, Kácsás kábel. Ettől a ponttól voltam biztos abban, hogy hiába digitális valami, mert legalább annyit számít az USB kábel minősége, mint analógnál az összekötő. Nyilván szerintem, de ha ezeket a dolgokat valaki nem hallja, nem észleli, ott valami komolyabb bibi van a "rendszerben". Aztán Denon DA300-nál már 2000%-ig ott volt az USB kábelek közötti különbség. Kottázható lett volna pl. a Klozt és az AQ Cinnamon közötti szakadéknyi eltérés és most nem az árára célzok. Cinnamont ma sem ajánlanám senkinek, de arra jó volt, hogy bizonyítson "dolgokat". És mi ezen vitatkozunk tizenéve a "kollégával" és ő (is) minden esetben bizonyítást/méréseket kér tőlem az állításom igazolására. Nos, erre csak a fülem a bizonyíték és aki nem hiszi.... de mit lehet erre írni?

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák