Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz sasa134 #28689 üzenetére

    Mert majdnem annyi az ára, mint a 16-osnak, ami meg ilyen kultikusan szeretett obi, ahogy az 56 is. A 16 mellé meg nem vesz szerintem senki 14-et.

  • total90

    veterán

    válasz sasa134 #28689 üzenetére

    Őszintén megmondva a 14-es is néztem és a 16-os mellett döntöttem, mert fényerősebb és a +2mm nem valószínű, hogy kell. Ha meg igen, akkor ott a 10-24, igaz az nem annyira fényerős. De a 10-24 f4-e és a 16 f1.4-e között elég nagy az ugrás. A 14 f2.8-a épp középérték lenne.

    Egyébként most eglobalon a 14-es olcsóbb egy kicsivel mint a 16-os.

    (#28690) sheratan

    Az 56-osra kitérve. Én mondjuk portrét készítek a legkevesebbet és azért is agyaltam már többször az eladásán, mert alig használom.
    Szerintem f1,2 és f2 között nagyon jellegeztes, finom képe van. Nem is tudom, hogy létezik-e jobb obi akár másik gyártótól is hasonló jó képminőséggel.
    Ellenben az af nem egy Ferrari, sőt ha nincs neki fény, akkor nagyon lassú. Videózás teljesen felejtős vele.

    Az utóbbi időben, amikor lőttem portrékat, akkor a 80-assal csináltam és az nekem sokkal karakteresebbnek tűnik. Viszont ha eladnám az 56-ost, akkor meg biztos bánnám és igazából mostmár nincs az az obi, ami must-have és kijönne az árából, vagy kicsit megtoldva meg tudnám venni.
    Volt pár kósza gondolatom, hogy az 56-ost és a 10-24-et eladom és jön a 8-16 helyette, de a méret nagy úr lett :B

    (#28691) sasa134

    Azért méretben nincs extrém nagy különbség [link]

    #28695) sasa134

    Én itt vagyok ismerősnek ha kell. Habár lassan 8 éve DE-be vagyok, még soha nem találkoztam ezzel az oldallal :)

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák