Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    válasz t-shirt #53 üzenetére

    Tisztázzunk valamit, az 55-52-s Soligor tubusra gondolsz? Mert az nem gyári, a gyári 55-55 mm-s. Amúgy ez az 55-52-s Soli. olyan 3500 pénz, erre bármilyen 52mm-es szűrő jöhet, de arra figyelj, hogy erre már nme jó a gyári kupak, új objektívsapkát kell venni (pár száz Ft, ezeknek viszont nem nagyon van madzagja, hogy odakösd a vázhoz, bár ha ügyes vagy, hozzá lehet kötni, csak akkor kell egy megfelelő formájó műanyag darabka, pill. ragasztó és erős cérna, vagy akár rá is rakhatod a gyári madzagot).

    Azokat a szűrőket, amiket a fényszennyezés ellen használnak talán LPR-nek hívják, de nem biztos, majd jön valaki, aki megmondja. Sajna idáig nem volt alkalmam bensőbb kapcsolatba kerülni a szűrőkkel (drága, ha sokféle szűrőt szeretnél venni és nem is a leggagyibbat).

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • oceanearth

    őstag

    válasz t-shirt #53 üzenetére

    nem értem, hogy miylen szűrőt akarsz igazándiból. ami csökkenti a fényértéket????? vagy miylet?? ezt nem értem??? van ND szűrő ami a rekeszt szűkíti van olyan amelyik akár 6-tal is. amúgy ez a kép nekem nagyon testzik. nem zajos, tök jó. másik ég fotózásához cirkulár polarizációs szűrőt ajánlok az mélyíti az ég kékjét, de asszem van arra valami külön szűrő is. itt megtalálod az össze kapható szűrőfajtát. Bővebben: link

Új hozzászólás Aktív témák