Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz hito #34779 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy gyenge képek, hanem, hogy "elég gyenge", legalábbis én valamivel jobbra számítottam. De igazad van: nem voltam elég pontos. A kép szélén megfigyelhető mosás zavar igazán, azt a saját fényképezőgépem objektívjének 16 mm-es állásánál sem szeretem. Van ugyan automatikus torzítás korrekció, de nem az igazi.

    Azért jó lett volna az expozíciós időnél egy ésszerű mértéket belőni automata módban. A Nokia 808 például kimondottam tájképfotós üzemmódban dolgozik, nagyon hosszú záridőkkel (tízszer annyi ideig exponál egy ilyen jelenetet, mint a K Zoom), ezért jól csak mozdulatlan témákra használható (állítgatás nélkül), de abban nagyon jó. A K Zoom idői azonban túlságosan is rövidek, ezt a képminőség sajnos meg is sínyli. Hasonló jeleneteknél szerintem 1/500-1/700 mp körül lenne optimális. Feltéve persze, hogy nem volt szeles az idő, mert akkor a mozgó növényzet miatt indokoltabb a rövidebb expozíciós idők használata. Itt például ez volt a helyzet, elég tompa fények voltak és fújt a szél, 1/1768 másodperces idővel készült el a fotó, ISO 50 mellett. Megnéznéd, hogy lehet-e a K Zoommal zársebesség prioritással fotózni? Kíváncsi lennék egy összehasonlításra, úgy van-e, ahogy gondolom.

Új hozzászólás Aktív témák