Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz vlevi #46635 üzenetére

    hát konkrétan a pofám majdnem leesett mikor első bootolást nyomtam SSD-vel
    és ahogy láttam hogy gyakorlatilag bármilyen programot indítok azonnal ott van máris megalapozta bennem azt hogy innentől kezdve rendszert csak SSD-re rakok :D

    mind a kettő Samsung 830 notebook-ba lett véve (64 és 128GB) és legalább látom hogy ugyanabban a SATA2-es laposban a legújabb IntelRST driverrel mérve a kettő között csakis szekvenciális és 512k írásban van eltérés, a 4K és 4KQD32 szinte egyforma (4KQD32 írás a 128gigásnál majdnem 2x gyorsabb)

    így láthatom hogy gyakorlatilag gyengébb teljesítményű notiba főleg SATA2 esetén semmi értelme rendszer alá megvenni a nagyobb (ezzel együtt gyorsabb) SSD-t mert 64GB is bőven sok számomra
    és sebességben nem hoz semmi féle érezhető különbséget majd.

    szerintem most hosszú ideig el leszek vele sőt ha veszek új notit abba is fogom átrakni azonnal az ODD-SSD rack-el együtt amibe pedig tervezek majd venni egy 1TB-os notivinyót

    apropó ha már itt tartok
    az SSD-hez járó Samsung Magician progit felraktam de gyakorlatilag számomra a rendszer tuning fül kivételével nincs sok értelme mivel az elhasználódás mértékét a HDSentinel is tökéletesen jelzi ráadásul onnan is ki tudom olvasni az aktuális eddigi felírt adatmennyiséget.
    az a 4 opció amit az oprendszer tuningra mutat annak van értelme ugye?
    indexelés kikapcsolás/superfetch kikapcs/defrag kikapcs

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Aktív témák