Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DV #16374 üzenetére

    Na sikerült beüzemelni az Intel SSD-t.

    A régi rendszer klónozása nem volt olyan egyszerű, mint amire számítottam.
    Ist #16343
    Sajnos sem az Acronis True Image és sem a Drive Snapshot nem ingyenes ráadásul a Drive Snapshot-tal nem tudtam bootolhatóvá varázsolni az SSD-t, még win7 telepítőlemezéről javítva sem, ergo ez a program számomra kuka.

    Jó néven vettem volna, ha olyan válaszol a kérdésemre, aki már foglalkozott a témával és 1-2 apróságra amin könnyű elcsúszni felhívja a figyelmem.
    pl. Nem tudom miért, de valahogy csak a közvetlen klónozásra asszociáltam. Menet közben kiderült, hogy így nem fog összejönni.

    FW keresgetés közben rátaláltam, hogy Intel SSD-hez le lehet tölteni egy Acronis féle backup progit (Intel Data Migration Software). Ezzel mindössze annyi volt a probléma, hogy mint kiderítettem a Dataram ramdrive miatt BSOD-t dobált az arcomba. Hát ennek nem örültem azért. A Ramdrive-ot lekapcsolva már elindult, de nem sikerült klónoznom vele, mert csak teljes winyó klónozására képes (picit butított verzió) és a régi winyóm jelentősen nagyobb ugye mint az SSD, így hibaüzenet kíséretében megállt a tudománya.

    Ekkorra már több órát szórakoztam az egésszel és erősen elgondolkodtam, hogy hagyom a francba a klónozást inkább telepítek egy új rendszert. (kényszerszünet következtében volt időm átgondolni a dolgokat, ekkor ötlött fel bennem az a felismerés is, hogy "mi lenne, ha backup fájl-ból próbálkoznék?") A kisördög nem hagyott nyugodni, ráadásul nem vagyok az a könnyen feladós típus. Bepróbálkoztam 1-2 ingyenes progival, de vagy úgy jártam, mint a DriveSnapshot-tal vagy pedig az alignálást szúrta el az SSD-n.

    Végül minden mindegy alapon virágbolti Acronis True Image Home 2011-el sikerült megoldani a feladatot, de ugye egy lépésben ezzel sem lehetséges. Mindenképpen a HDD -> backup fájl -> SSD sorrendet kell eljátszani. Ezzel az alignálás is rendben marad és indul is az SSD-ről a win7.
    Szerencsére az Intel - Acronis kooperációnak köszönhetően 40% kedvezménnyel meg lehet venni a 2011-es TIH-ot. Ja igen, ez nem omlik már össze a ramdrive-tól.

    Miután sikerült klónozni normálisan nekiálltam az ajánlott élettartamot óvó beállításokat megfelelően kialakítani:
    - formázva 4k cluster mérettel NTFS-re és alignálás rendben: 2048 szektornál kezdődik a partíció
    - trim alapból működött, legalábbis az "fsutil behavior query disabledeletenotify" 0-át adott vissza
    - Prefetch és SuperFetch -hez nem nyúltam, nem is tudom mit is gyorsítana, ha kikapcsolnám.
    - töredezettségmentesítést kikapcsoltam az SSD partícióira, illetve azokra már eleve nem is volt bekapcsolva
    - a keresési és a drive indexelést letiltottam a szolgáltatások között (amúgy sem használom a win beépített keresőjét)
    - kikapcsoltam a hybrid sleep-et, majd a "powercfg -h off"-al teljesen ki is kapcsoltam a hibernálást
    - rendszer visszaállítást nem bántottam, de erősen gondolkodom, hogy az Acronis TIH-al készíttetek inkább időnként mentést HDD-re
    - böngészési előzményeket IE-nál átraktam hdd-re, FF4-nél valahogy nemigazán sikerült, de majd megoldom később, amúgy is Opera-zom, annál még már eleve Ramdisk-en van a cache
    - eszközkezelőben a "Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön"-höz tettem egy pipát, bár fogalmam nincs ez miért is jó
    - pagefile-t átraktam winyóra, mivel nem vagyok híve a kikapcsolásának. Találkoztam már emiatt BSOD-t produkáló géppel, bár a konfig kialakítása is sokat befolyásol. Nálam 8GB memó van, ebből 1GB ramdisk, de szerintem elfér az a lapozófájl a hdd-n
    - Temp, TMP könyvtárakat áthelyeztem user és system szinten is hdd-re a rendszerváltozókkal
    - Ramdrive mentését tettem még át hdd-re (1GB-os fájlocska)
    - a 20% állandó hellyel nem lesz probléma, mivel kétszer akkora SSD-t sikerült beszereznem, mint amire igazából jelenleg szükségem lenne

    Egyelőre ennyi amit bűvészkedtem az optimalizálással.

    Ezek után a sebessége CDM-el nézve egész jó

    read-only mode on the forum

Aktív témák