Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuromoj

    veterán

    válasz Mik76 #113921 üzenetére

    Most lett vége a Film+on az Oscarnak. Nekem még mindig bejön, lehet a szinkron és a szövegek miatt. :))

    PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

  • eeXaa

    addikt

    válasz Mik76 #113921 üzenetére

    ...távol áll a tökéletestől.....mivel az emberiség nem él harmóniában a környezetével, ill. technikai eszközökkel előnyhöz jutva, vallás, ill. pénz által motiválva abszolute dominanciával uralja az életterét.... nos így elég könnyű belátni, hogy nem engedné befolyásolni magát semmilyen más entitás által sem.... csak akkor működne a dolog, ha nem lenne választása az emberiségnek.... de mivel egy "fejlettebb" civilizációról beszélünk, tudják hogy az emberiségnek magának kell meglépnie a szükséges lépéseket a kapcsolatfelvételhez

  • janos666

    nagyúr

    válasz Mik76 #113921 üzenetére

    "de azert tobbnyire parosulnak valami enyhe fajdalom erzettel annyira eroltetettnek tunnek neha."

    Ez emberfüggő, mind általános beállítottságban (sok éves távlat) és pillanatnyi hangulatban (néhány nap - pár hónap).
    Emlékszem, hogy mikor a The Office tvsorozatot kezdtem nézni, még őszintén viccesnek találtam (nem szofisztikált, de működőképes humor volt számomra), a későbbi évadokat viszont csak a teljesség-függőség miatt fejeztem be, mert már elkezdtem görcsölni, őszinte nyomasztó empatikus fájdalmat érezni néhány rész pár jelenetében, leginkább mikor Michael Scott (a "főnök") hülyét csinált magából, de leginkább mikor a "karrierje" és "szerelmi élete" is süllyedt közben emiatt.

    Két tippem van, hogy esetleg miért:
    - vagy akkor alakult ki bennem az empátia képessége (még ma is antiszociális vagyok) és meg kellett tanulnom a helyén kezelni (elnyomni, mint ha egy süket hallani kezd és beleőrül a hirtelen sok zajba)
    ...és/vagy...
    talán akkor nem is tudtam magamról (és ma sem tudom megítélni emlékek alapján), de esetleg én magam is hasonlón mentem keresztül (lejárattam magam, vagy úgy éreztem süllyed a "hivatásos" életem rangja, ilyesmi), ezért erősödött ez az oldal

    Na, a tömegvígjáték célközönsége szerintem szimplán érzelmi/intelligencia miatt nem túl empatikus, legalább is nem egy képzeletbeli világ karaktereivel (nem éli magát bele ennyire a mesébe) és amúgy is elég "bunkó", hogy élvezze mások bukdácsolását is, főleg ha szigorúan fiktívnek tekinti. Márpedig a komédiák jó része ilyen, hülye helyzetekbe kerülnek a karakterek, amiből nem tudnak sértetlenül kimenekülni (ez a drámai konfliktus vígjáték megfelelője, az akció feszültségének a komédia párja, ez a motiváció hogy történjen valami).

    ----

    Fekete Párduc: Na, megvan mi vele a gáz (10 percig néztem és eljöttem szünetre): alig értem az akcentusos(?) "fekete angolt" (értsd ahogy mondom, ne ítélkezz), de nincs magyar hangsáv a HDR-es DB lemezen + a nagybetűs (gyári) angol felirat kiégeti a szemem HDR módban (majd babrálnom kell a betűtípust sötétszürkére húzni, de ha már leállítottam lehet hagyom is mára).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák