Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz Jahno #27644 üzenetére

    Ha egy flagship modell volt az meg ma is eleg jol hasznalhato.

    2008-ban vettem egy T400s-t, majd 2e Euro volt.
    SP9600 proci, 8GB ram, 256GB SSD, DVD iro, erintokepernyo.
    Na a DVD iro helyere beugrott egy masodik SSD - mai napig jol hasznalhato gep.

    Nejem azt hasznalja letolto gepnek. Van neki egy HP450 G akarhany - I7/8GB/SSD, bumszli nagy szar.
    Boven eleg a kis Lenovo -foleg, hogy 500 nites kijelzo van benne ami nem tukrozodik es szikrazo napsutesben is lathato.

    Ha egy ilyet szarehugye megtalalsz a neten, akkor az meg ma is boven jo netezos gepnek.

    FőDudu

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Jahno #27644 üzenetére

    de megis minek vennem meg hasznaltan azt a regi i5-t, ha 8GB-ra meg a SSD-vel felbovitve mar ~annyiba kerul, mint egy uj gep is?
    hiaba megy el eveket meg, nem eri meg megvenni annyiert, mert annyiert az "draga"
    3ev mulva az egy ~10 eves PC lesz, az uj gep meg mindig csak 3 eves gep
    egy mai USB3.0-s pendrive-t beledugsz es a 16GB-t atmasol egy ora alatt
    dejo

    ez olyan kb, mint amikor aruljak itt a PH-s HA-n is a i7-7700-t 50k-ert hasznaltan, amikor annyiert vadonatuj R5-2600-t is lehet venni
    es az 6core CPU
    de ha meg intel-nel is maradunk akkor a i5-9400F 49k ujan es az is 6core
    ki a huje, aki megveszi a hasznalt 2+ eves 7gen i7-t egy 2gen-l ujabb vadiuj CPU aran, amihez olyan alaplap valo, hogy a 8gen sem ment mar bele, nem hogy a 9gen?
    alaplap meg kell mindkettohoz es a 1151v2-s B365-s lap sem kerul sokkal tobbe hozza, mint egy par eves 1xx/2xx chipsetes a 7gen-hez
    de az akkoris "ÚJ"(!), es par ezer HUF diffivel novicsento uj technikas gep van, mert csak 6-7k-val lenne olcsobb a regi cucc

    -----

    ez olyan, hogy anno en is neztem hogy a AMD A64-II-631 utan mit vegyek
    neztem a HA-t itt, a PH-n i3-4130, 2x4GB DDR3-1600, meg vmi tokomtudja milyen alaplap lett volna 56k egyben
    +posta
    G4560, B250-s lap, 2x4GB Corsair Vengeance DDR4-3000 meg 62k egyben, es en talalom ki a hardvereket
    biztos leallok majd 4eves gepet megvenni par ezerrel olcsobban... aha, de :U :N

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák