Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi-k

    őstag

    válasz Lauda #16161 üzenetére

    Fontos a háttérvilágivás, és nem csak azért, hogy rossz megvilágítás mellett is tudjál olvasni, hanem azért is, mert a háttérvilágítássál jelentősen javul a kontraszt, nem fog annyira fáradni a szemed.
    Azért a régebbi olvasók eInk kijelző kontrasztszintje eléggé gyenge volt.

  • LittleBiG007

    Topikgazda

    válasz Lauda #16161 üzenetére

    Az Alcor magyar márka, olcsó, nem túl jó minőség, lehet rá számítani, hogy egyszer-kétszer megjárja majd a szervizt. De hát az újra van a garancia. Sógornőm évek óta Alcort használ, már a másodikat. Beépített világítás nélkülit és szereti nagyon. Ne aggódj, a kijelző tökéletesen visszaveri a fényt.

    Érdekes ez a beépített világítás, ez mindig vitatéma és az is marad. Én igyekszem nem verni felesleges költségekbe az embereket, ha nem muszáj, mások esküsznek rá, hogy elengedhetetlen. Azt nem tudhatom, mekkora és milyen széleskörű saját tapasztalattal rendelkeznek mások. De hogy elengedhetetlen, azt túlzásnak tartom. Bizonyos esetekben (amiket le is írtam) nagyon jó szolgálatot tehet. Az is igaz, amit robi-k írt, hogy növeli a kontrasztot. Erre sajnos azért van szükség, mert a jelenlegi nagy felbontású Carta kijelzők háttere inkább szürkés vagy sárgás, valamint a plusz rétegek a kijelzőn szintén rontanak a kontraszton. Ha legalább 30.000 Ft-ot szánsz egy olvasóra, nem is kérdés ez, mert alapból lesz benne világítás. Nem tagadva ugyan az előnyeit én azért mégis azt mondom, hogy van élet, azaz olvasás 30.000 Ft alatt is. Amellett pedig nem kell annyira félni a használttól sem. Számtalan könyvolvasóm volt már, ebből mindössze kettő volt teljesen új. egy Kobo Aura és egy Nook STG. (Habár mindkettőt kiárusításban vettem, kifutó modellként...)

    És egy utolsó érdekesség: ismerősi körömben már sok embernek van könyvolvasója. Viszont közülük eddig még senki sem cserélte le azért az olvasóját, mert nem volt benne világítás. Ha mutatok nekik egy világítósat, azt mondják, hogy szép meg érdekes, de ők meg vannak elégedve a sajátjukkal.

    Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

  • LittleBiG007

    Topikgazda

    válasz Lauda #16161 üzenetére

    Amint látod, kezdünk elveszni a részletekben és mindenki elkezdi bizonygatni, hogy mennyivel jobb a beépített világítással rendelkező olvasó, annak ellenére, hogy sohasem állította senki ennek az ellenkezőjét. Az is tény, hogy a világítás nélkülit is sokan hasznáják elégedetten.

    De hogy konkrét ajánlat is legyen: az Alcor-nak is van világítós modellje, a Myth LED, de én mégsem azt javaslom, hanem 1-2000 Ft-tal drágábban tudsz PocketBook Basic Lux 2-t venni, idei modell, jobb minőséget és 1 év helyett 2 év garanciát kapsz vele. Jelen pillanatban a Speedshop GSM-nél a legolcsóbb.

    @zseko: akkor már érted, miért nem tartottam meg a PW3-at... Sőt, régebben, amikor a betűvastagság sem volt állítható, még rosszabb volt. A Voyage viszont már akkor lenyűgözött.

    [ Szerkesztve ]

    Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Új hozzászólás Aktív témák