Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    -megjegyzés:corlagonnal teljesen egyetértek.
    -kiegészítések:

    A két hangsávos avikat bármi lejátsza,de természetesen ha nem is támogatja a 2 vagy több hangsávot alapesetben az első hangsávot akkor is lejátsza. A ''glugyglugy'' elkerülésének a lényege nem az egyidejű vagy külön-külön tömörítésben van,hanem abban,hogy a két hangsáv összefésülése során megfelelő késleltetési időt és beillesztési fázist állításunk be (delay és interleave).

    LordX hozzászólásaiban lévő ''gyakorlati'' megközelitések nagyon nagy átfedéssel értelmezték az ac3,mp3 és sztereo fogalmakat,meg multihang és felirat stb.dolgokat,de annyi igazság van benne,hogy ha tök laikus szemmel nézzük a témát,akkor rá lehet fogni az ide kapcsolódó gondolatait,amire későbbi utánaolvasásai segítségével már ő is rájött,hogy eleinte sokat halandzsázott és sok fals infót írt ide.
    ''AVI = egy hangsáv igazából (elvi lehetősége megvan a több hangsávnak, vannak ''hekkelt'', több hangsávos AVI-k, de nem éppen jó / kompatíbilis megoldás)''
    hekkelt avi??! ez valami új?bár az avi korszak kezdetén még nem merültek bele a több hangsávba,de elvi síkon képes volt rá a technológia,semmilyen hekkelésre nem volt szükség azóta sem(bár amit írtál a szinkronról,azt én nem nevezném hekkelésnek,max. az MS szabványtól való eltérésnek,finomításnak).ez egy abszolút kompatibilis dolog(persze csak helyes összeillesztés esetén),az más kérdés,hogy néhány lejátszó nem tudta előadni a második hangsávot.


    [Szerkesztve]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz Majstor #52 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy a ''plus'' verzóhoz képest mennyiben butább a szimpla,de mpeg2-t ez is tud korlátlan.
    Bővebben: link

    csigafej: ezzel a témával már foglalkozik pár téma itt is,keress rá szerintem,de mint mindenre,erre is több alternatíva létezik, mint pl. célszerű egy dvd-author vagy dvd-videot támogató videoszerkesztő program.
    Ne haragudj,de most nincs időm részleteiben taglalni a dolgot.


    [Szerkesztve]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz Majstor #55 üzenetére

    jólwanna,én is azt hittem, hogy tényleg freeware.már mindenkit ezzel szivatnak meg a cégek,hogy oda írják,hogy free,aztán meg csak freetrial,anyjukat!

    ha még aktuális lesz,akkor legkésőbb 16 után elküldöm az emiledre,amit annyit használhatsz,amennyit akarsz!:)gyó?

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Új hozzászólás Aktív témák