Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • murdock25

    tag

    válasz Geller72 #109 üzenetére

    Maga a Phantom 2 és a Zenmuse 250eFt volt. A GoPro 3+ Black anno 125 körül volt akciósan, most már olcsóbban is hozzá lehet férni, mióta van Hero 4.
    Azóta persze ráköltöttem még, lett hozzá hátizsák, amiben hordom ide-oda (kb. 20e volt távol-keletről), extra propellereket vettem.
    Ami következik még bevásárlás szintjén, az az FPV (First Person View), jelenleg ugyebár nem látok élő képet, csak 2,4GHz-en távirányítok, illetve a gopro-t tudom egy síkban dönteni a távirányítóról.
    Az FPV-hez kell egy jeladó a Phantom-ra, lentre meg egy jelvevő, jelen esetben egy jelvevővel egybeépített akkumulátoros 7" monitor, amit a távirányítóra tudok rögzíteni. A gyári szánalmas antennák helyett pedig komolyabb antenna is kell, hogy a videójel ne szakadjon meg mondjuk 100 méter után vagy épp egy sor fa mögött. Egy ilyen szett ára nagyon változó, jelen esetben nekem kb. 130-ba fog kerülni jó minőségű összetevőkből. Ebben van egy kis doboz is, ami telemetriai adatokat is kiküld majd a képernyőmre, azaz magasságot, távolságot, meg többek között a Phantom akku szintjét is látni fogom.
    A jelenlegi összeállításban, FPV nélkül már közel sem bír a gép 24-25 percet, mint azt gyári alapállapotban tudna. Kb. 15-18 perceket repülök egy akksival időjárástól és használattól függően, amint a 4 LED-es jelzésből átvált az utolsó LED-re az akkuszint, lehozom a gépet. Előfordulhat, hogy ilyenkor bír még 2-3 percet, de nem kockáztatok.
    Jó lenne még kb. +2 akksi, de hát nem olcsó mulatság, idehaza 43eFt/db bruttó. Ma már USA-ból sem érdemes nagyon ismerőssel elhozatni, mert 130 USD, ami átváltva 34eFt-ra jön ki, idehaza a nettó annyi, aki el tudja számolni költségként, az jobban jár hazai ÁFA-s beszerzéssel.

Új hozzászólás Aktív témák