Hirdetés

Aktív témák

  • beowuf

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szüleimnél vagyok, ahol Drávanetes net van, D-link 360r modemmel.
    Szeretném az ünnepeken a lapptopomat is használni, így be akartam tenni 1 D-Link 524 et elosztónak a modem mögé.

    Eredetileg reménykedtem hogy csak a routerben áttszem a kapcsolatot pppoE re az eddigi helyett, beírom a drávanetes dolgokat, és máris boldogan használom az egészet.Sajnos azonban igen sok vesződség után se sikerül rávennem hogy becsatlakozzon.

    Találtam 1 leírást ahol azt írták, a modemet át kéne tenni Bridge modeba.
    Itt jön a problémám, visszakötöttem csak a modemet, működik is a net, de a modem admin felületet nem érem el.A manualban a 192.168.1.1 et talátam, de erre semmi nem jön.

    2 kérésem van.
    1 : Hogyan tudom kideríteni a mondem adminoldalas címét?
    2 : Kell e tényleg piszkálni a modemet, vagy elég a routerben még valamit átállítani?

    Ha valakinek van már ilyen tapasztalata megköszönném a segítségét!

    Kellemes karácsonyt előre is mindenkinek!

    Laci

    [ Szerkesztve ]

  • kano

    nagyúr

    válasz beowuf #1 üzenetére

    Szia!

    A D-link 360R-nek nincs admin felülete csak a 360T-nek és a 380-nak. A 360R alapban csak bridge módot tud. Tehát úgy kellene ennek mennie, hogy a neted bejön a modembe és utána kötöd a routert(524). A routerben megadod a dravanet adataidat és mented a beállításokat, majd csináltatsz a routerrel rebootot. Ezután én mindent áramtalanítanék és utána bekapcsolnám a modemet majd, ha az már felállt akkor a routert. Nekem is így működik (360R és Linksys WRT-54GL).
    Üdv.: Kano

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz beowuf #1 üzenetére

    De egyébként jobban jártál volna, ha a router topicjában kérdezel és nézelődsz.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • beowuf

    csendes tag

    válasz kano #2 üzenetére

    Szia Kano!

    Köszönöm az ötletet!

    A modemet nem áramtalanítottam, mindjárt kipróbálom!

  • szabo128

    csendes tag

    Sziasztok
    Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Linksys WRT54GL, egy D-link 360R modem, és egy ADSL (Dránanet) internet. Router nélkül, ha a modemet közvetlenül a PC-be kötöm és beírom a felhasználónevet, jelszót tökéletesen működik. Ha azonban bekötöm a routert és oda is beírom a felhasználónevet, jelszót, kiválsztom, hogy PPPoE-s internet, akkor nem működik, maga a router nem kap IP címet. Próbáltam már újraindítani minda routert mind a modemet de semmi.

Aktív témák