Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisi047

    aktív tag

    válasz devil-k #442 üzenetére

    Látom nagyon érzékenyen érint, nem akartam a lelkedbe gázolni. De azért személyeskedésbe ne menjünk át, én csak egy véleményt írtam, még ha azzal nem is értesz egyet. Nem tudom miért kéne értenem a vendéglátáshoz, értsen hozzá az, aki ott dolgozik, én a vendég vagyok. Vendégként pedig teljesen jogos elvárás, hogy az étel finom legyen és tiszta körülmények között készüljön. Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy a hatékonyság érdekében vannak bevett trükkök, sőt olyan ügyeskedések is, amikről talán jobb is ha nem tud az egyszeri fogyasztó. De ez nem jelent mentséget a rossz gyakorlatra.

    Az elképzeléssel egyébként semmi baj, annyira nem speciális, hogy máshol ne legyen ilyen, a baj a kivitelezés módjával van. Én eddig két helyen láttam, hogy a rúdról levágott húst vaslapon még kicsit megpirítják és mellé odarakják a pitát is, megnyomkodják a szaftban, szépen átmelegszik, megpirul, kiváló íze van. Nem értem miért jó, ha gázlángba tartják kormosodni, az viszont hogy a gázégő vasrácsán végigdörcsöli a pitát már nekem nem tűnik jó ötletnek. Azon lerakódik a zsír, ami szépen ráég, kormos lesz és ha nagyon messzire akarok menni akkor elképzelhető, hogy hanyagul lett takarítva. Azért valljuk be nem kell vendéglátói véna annak megállapításához, hogy azt a rácsot nem erre találták ki, és elég nehéz lehet tisztán tartani. Már ha takarítják egyáltalán. Én nem gondolom, hogy ez rendben van, pláne hogy a végeredmény sem volt fogyasztható. Kormos, kellemetlen szagú és ízű pitát bontottam ki az alufóliából, ez nem csak az én véleményem. És természetesen meg tudom különböztetni a fahéjat a szegfűszegtől.

Új hozzászólás Aktív témák