Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #280 üzenetére

    Van egy köröm a családdal, utána kipróbálom!

    Egyébként a padavanon működnie kellene az ssh szervernek, de dhcp-vel "Resource temporarily unavailable", fix ip-vel pedig "Connection refused" üzenetet kapok.
    Végső megoldásként, paraszti ésszel a cat beolvasás és képernyőről másolásnál a karakterkódoláson kívül lehet valami fennakadás?

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #280 üzenetére

    Megoldódott a kérdés de újabbak adódtak, ha esetleg van pár ötleted az eredeti állapot helyreállítására!

    Sikerült végigvinni a folyamatot, egy pendrive mountolása megoldotta a problémát, a végén működött a padavan. Reggel frissíteni akartam egy bővebb funkciókat tartalmazó verzióra, de újraindulás után se kép, se hang.
    A eddigi folyamat:
    - openwrt alatt:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    - amikor elindult a padavan, semmilyen más formában nem sikerült csatlakozni hozzá, csak telneten. Az is meglehetősen instabil volt, sokszor vált elérhetetlenné és szakadt meg a kapcsolat. A leírás szerint az mtd2 módosítása után ez rendeződik. Élve a gyanúperrel itt is mentettem mielőtt írtam:
    mount -t vfat /dev/sda1 /media -o uid=1000,gid=1000,utf8,dmask=027,fmask=137
    cd /media
    cat /dev/mtdblock2 > mymtd2.bin
    umount /media
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    Innentől működött a router, volt hálózat, routolt és a wifi is működött.

    Reggel a frissítés után elérhetetlenné vált a router, nem tudom, hogy az fw miatt vagy mert esetleg a webes frissítést választottam. A recovery-n keresztül a gyári és az openwrt visszamegy, innen van továbbút ddwrt-re. Amikor a jelenlegi állapotot összehasonlítom az eredetivel, észrevettem, hogy openwrt alatt vannak olyan részletek, amik teljesen más partícióra kerültek. Nem akarok tovább rontani a helyzeten, az a mini howto, amin elindultam, kicsit olyan, mintha emlékezetből írta volna az user. Nem teljesen korrektül írta le a parancsot, keverte a csatlakozási protokollt.
    Teljes mentésem van ddwrt és openwrt alatt is, és a padavanos változtatásról. A hozzászólásában azt írja, hogy a ddwrt-s mtd2 partíció visszaírása rendezi az eredeti helyzetet, de mellette megjegyzi, nem teljesen ugyanakkora az a partíció, mint openwrt-n.
    Tehát igaza van és működik vajon ez a megoldás vagy más utat kell keresni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák