Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    Na közben beszereztem én is a játékot Geforce Now-val. 8 óra játékidő utáni tapasztalataimat, véleményemet tervezem megosztani veletek. Nagyon hosszúra sikeredett, de 7 éve várom már a játékot és az utóbbi időkben elég magas volt a hype szintem ezért bocsássatok meg légyszíves :D


    TLDR:
    Legjobban tetszik: maga a város, az atmoszféra, a hangminőség, a stílus
    Legnagyobb negatív csalódás: NPC-k
    Legnagyobb pozitív csalódás: harcrendszer
    8/10 értékelés egyenlőre, sztori és a javítások vihetik lejjebb/feljebb.

    Teljesítmény, bugok:
    Geforce Now-on meg van a stabil 60 fps high - ultra vegyes beállítások mellett, high population density-vel. RTX-et kikapcsoltam azért, mert jobban tetszik nélküle a játék, no meg ha be van kapcsolva akkor hajlamos 40-50 fps köré beesni.
    Bugok vannak bőven, igazán zavaró buggal még nem találkoztam ami hátráltatna a játszásban, inkább vicces/szemforgatós bugokkal találkoztam. Idővel jobb lesz, mint pl. a Witcher 3 esetén is, legalábbis ebben reménykedek.

    Sztori, küldetések pro/kontra: (még a prologue-ban vagyok)
    + animációk nagyon jól meg vannak csinálva, élettelibbek sokkal a párbeszédek a karakterekkel
    + színészi munka kiemelkedő
    + párbeszéd opciók dinamikusabbá teszik a küldetéseket
    + lehetőség egy küldetés sok féle módon történő teljesítésére, héha más-más végkimenetelekkel
    - úgy érzem egy csomó dolgot kivágtak a prologue-ból és ezáltal egy katyvasznak érzem ezt a kezdést (a 6 hónapos előre tekerésre gondolok): továbbá hatalmas becsapásnak érzem azt a kijelentést, hogy az előző gameplay trailer csak a prologue-ból volt összevágva, hiszen a fele az a montázs volt, amit 1:1-ben megkapunk a játékban. Technikailag igazuk volt, de na :U
    - karakterek nincsenek elég jól felépítve szerintem, előző ponthoz kötődik ez a panaszom
    Egyenlőre nem sokat tapasztaltam sztori terén úghogy többet nem tudok hozzátenni.

    Night city, open world, NPC-k:
    + egyszerúen gyönyörű Night City mind technikai, mind múvészeti szempontból. Eddig a nyolc óra alatt főként bolyongtam a városban és csináltam ami felugrott a térképen. Szavakkal nem is nagyon tudom jellemezni folyamatosan ledöbbenek a város felépítésén, a sikátoros zsúfolt helyeken (pl. Kabuki), a látványosságokon. Fantasztikusan eltalálták, egyértelműen a legerősebb pillére a játéknak egyenlőre
    + nagyon sok tennivaló van a városban, sok óra bele fog menni a játékba úgy érzem
    + nagyon jó az egyes területek design-ja, sok féle módon el tudunk jutni egy-egy magasabb vagy zegzugosabb helyre double vagy magasugrás nélkül is
    + a lopott autók nem túnnek el úgy mint GTA 5-ben véletlenszerűen, csak mentés újratöltéskor despawnolnak, ami hatalmas plusz nálam. Konkrétan egy parkolót képes voltam lopott autókkal megtelíteni úgy hogy azért elég messze elmentem tőle egy-egy fordulatkor.
    + az egyes kerületek, utcák nagyon egyediek ezért könnyebb tájékozódni térkép nélkül is, megyjegyezni hogy az egyes vendorok hol vannak
    + életteli hangulatú az egész város, rengeteg NPC és autó ránézésre (van itt azért egy DE)
    + sound design fenomenálisra sikeredett (klubban dübörgő falak, utcán millió+1 hangforrás, hang távolsága + iránya + környezete nagyon jól hallható, mindig pontosan meg tudtam saccolni honnan jön egy hangforrás
    - NPC-k eszméletlenül buták, mindentől megijednek, összevissza mennek
    - az autós forgalom egy vicc
    - előző pontok miatt bár ránézésre élettel teli a világ, valójában statikus (pl. ha megmentek egy NPC-t a rosszfiúktól akkor is sikoltozva elmenekül, semmi utólagos párbeszéd vagy valami)
    - az open world tennivalók elég repetitívek, habár a teljesen egyedi környezetek miatt nem mondanám hogy unalmasak

    Harcrendszer, fejlesztések:
    + rengeteg féle mód az ellenségek kiiktatására
    + eszméletlen sok féle fejlődési lehetőség
    + nagyon specifikusan meg lehet választanunk a játékstílusunkat
    + animációk, hangok, fegyverek kinézetei mind fantasztikusan el lettek találva szerintem, ezáltal csak simán hentelni is tök jó móka
    + a bossnak számító enemy-k (cyberpsycho-k, küldetés bossok) ellen harcolni eszméletlenül élvezetes, mert sok képességet használhatnak maguk is
    - de sajnos a normál ellenségek nagyon buták és nem jelentenek különösebb kihívást very hard fokozaton sem
    - a duplatapp dodge a legidegesítőbb dolog a játékban, de már van fent nexusmods-on javítás rá (habár én geforce now-on nem tudom használni)
    - quickhack irányítása elég nyögvenyelős
    - néhány gomb nem változtatható meg és ez elég zavaró mert vannak mozdulatok amik évek alatt beégtek már a memóriámba
    - lootolás elég nyögvenyelős

    Összességében azt kell mondjam hogy eszméletlenül élvezem a játékot és alig várom hogy újra elindíthassam. A hibák és hiányosságok ellenére 8/10-et adok egyenlőre, az atmoszféra mindent visz. A későbbiekben a sztori és a mellékküldetések húzhatják le esetleg ezt a pontszámot, de 10/10-et akkor kap csak tőlem ha nekiállnak azért rendbehozni a bugokat és a hiányosságokat is pótolják utólag valamilyen szinten. Ha a mod támogatás király lesz, akkor biztosan örök játék marad nálam.

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák