Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4340 üzenetére

    Még mindig az általános kalkulált hozam...
    Nem 8% az éves hozamom az esetin, hanem több,mint 40% 5 éves átlag után, mínusz az infláció- ha az utóbbi ennyire fontos... Nem virtuális szám, hanem realizált hozam.
    Óriási gond, hogy a magát tanácsadónak neveztető egyed sem érti így, hogy legyen segítség a tájékozatlan ügyfél jelöltnek?!
    Az UL- t az ügyfél nem 3 évre köti az ellenkezőjét eddig sem mondtam, de egy kis fantáziával képzeljünk már oda 100ezer forint rendszerest és mellé 10 mill-t.
    3 év alatt vesszen el a teljes rendszeres(nem fog,ám legyünk gálánsak), de csináljunk 120%-ot az esetin. Kiszállunk durván a buliból 22 millel és sopánkodunk, hogy buktunk 300- ezret és az eseti 2%-os sarcát, tehát összesen 500 ezret.
    Én egyik tanácsadótól sem várnék el évi 40%-ot, de úgyis akkora számzsonglőrök vagytok és számoljátok ki ugyanazt fele ennyi hozammal.
    Az egyoldalú tájékoztatással van gondom, miszerint a költség az Isten, holott...
    Saját befektetés több játékban, így saját százalékos hozamok, melyekről érdemes lehet beszélni, mert könnyen lehet, hogy az áhított éves 8% infláció feletti sem lesz meg...:-))

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4340 üzenetére

    Főbiztosítás
    Pénzpiaci forint 3 880 961,04 HUF
    ki kell vonni belőle 642 776-ot és megkapjuk a visszavásárlásit, mely : 3 238 185
    Még mindig 2 100 000 került rá összesen és ekkor kezdődött :
    Tranzakció megnevezéseAjánlat rögzítés
    Hatálynap2005.08.26
    Bő 5 év és 54% realizált hozam a visszavásárlásin,ami 10% körüli éves hozamként jelentkezik, nem elfelejtve, hogy ide évenként kerül pénz és nem 5 éve került oda egy összegben.

    Hogyan is néz ki egy rendszeres és eseti hozam különbsége rövid távon?
    Íme:
    Tranzakció megnevezéseAjánlat rögzítés
    Hatálynap2010.02.12

    Tranzakció megnevezéseRendszeres díj kiegyenlítés
    Hatálynap2010.02.12
    Végrehajtás napja2010.02.17
    Díjbeérkezés dátuma2010.02.17
    Befektetett összeg 60 000,00 HUF

    Tranzakció megnevezéseEseti díj, Portfólió Plusz
    Hatálynap2010.02.23
    Végrehajtás napja2010.02.23
    Díjbeérkezés dátuma2010.02.22
    Befektetett összeg 900 000,00 HUF

    Most:
    Armada Light 660
    Szerződés aktuális értéke
    1 632 308 HUF
    Visszavásárlási érték
    1 558 548 HUF

    Portfólió Plusz
    PPlusz-Pénzpiaci forint 1 558 540,47 HUF
    A rendszerest és PPluszt majdnem ugyanúgy kezeltem csak egyiken komoly költségek vannak, míg a ppluszon elhanyagolható. Éppen ezekbe a költségekbe kapaszkodtok, de az eseti egyszeri 2%-os viszonylag alacsony költségét figyelmen kívül hagyjátok, melyhez mindent verő alacsony áthelyezési költség párosul.
    Nem vitatkozni kell és a szálkákat keresni, hanem kipróbálni és használni.

    Ezek után kérek minden tanácsadót, hogy ne hegyezze ki a mondanivalóját a költségekre, mert az is csak egy része a sikeres befektetésnek és lehetőleg a saját maga által kezelt befektetés hozamából induljon ki, mert mint már írtam, ellenkező esetben előfordulhat, hogy a 8% infláció feletti plusz is túlzott ígéret- elvárás lehet:-)
    Magam nem vagyok tanácsadó és regisztrálva sem vagyok már sehol elvileg.
    A célom csupán a félrevezetők ellensúlyozása és az efféle befektetések egy másik aspektusból való bemutatása. Szándékosan nem egy reális kép megmutatását említettem, mert a fenti pplusz alapján a bő 70% sem nevezhető annak, de talán az írottakon való elgondolkodás megindításához kellő impulzust adhat.
    Még mindig érdemes szelektálni a tanácsadókat és nem csupán a konstrukciók teljes költségmutatóját bújni, de döntse el ki-ki...:-)

Aktív témák