Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz gabe96 #6999 üzenetére

    Igaz én 5 éve diplomáztam, de ebből semmit nem tapasztaltam. Egy-két kivételtől eltekintve az összes tanár profi szakember volt. Bölcsészképzés, na persze, jó is lett volna...

    "Nincs buktatás"?
    Az igaz, hogy boldog-boldogtalant felvettek, de nálunk a túlnyomó többség nem élte túl az első 2 félévet, az fix.

    Az, hogy kevesebb a szakmai tárgy, azt bizony meg lehet és kell érteni, pl. én többet használtam már az életben az Informatika 2-n tanult OSI layereket és swwitch konfigolást, meg a Jogi ismereteken tanult munkajog részt, mint ahányszor fourier sorba kellett volna fejtsek egy periodikus jelet, mint azt talán Villanytan 2-ből tanultuk, de mondhatnám, hogy az Energetika laboron tanult aszinkron motorok fordulatszámszabályozása sem került elő soha a gyakorlatban... Igen, ma egy villamosmérnöknek igen is részben pl. informatikusnak, jogásznak kell lennie, különben falnak megy majd non-stop.

    "de aki tud, az menjen el dolgozni, amilyen hamar csak teheti."
    Ezt hogy érted? Szerintem akinek van esze és lehetősége, annak igenis ajánlott az egyetem. Így a Kandó is.

Új hozzászólás Aktív témák