Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pecze

    aktív tag

    válasz pecze #14217 üzenetére

    Közben utánaolvastam, másoknál is előjött ez a probléma, csak én alig torrentezem és csak most vettem észre, azt írják, hogy a T-Home kütyüje a sáros és ki kell cseréltetni.

  • devil-k

    nagyúr

    válasz pecze #14217 üzenetére

    Szia!

    A helyzet eléggé elszomorító.

    Mint ahogy olvastam új T-Home-s előfizető vagy, bár azt nem írtad meg, hogy milyen eszközt kaptál? (Speedport vagy ZTE?) Ha ZTE, akkor még a szerencsésebbek közé tartozol, de ha Speedport, akkor máris szólj az ügyfélszolgálatnak, hogy cseréljék ki az eszközt egy teljesen más márkájúra. (Sőt, ha van lehetőséged a szerződéstől való elállásra (most láttam, hogy 2 hónapja már ott vagy) és még UPC is van a közelben, akkor rájuk szavazok! S hogy miért?

    Nagyon sokáig T-Home-sok voltunk. Bár viccesnek tartottam, hogy ahol mi lakunk -Debrecen- csak 20 mbites net van azon a környéken. Hál' istennek augusztus végén elérhetővé tették a "csúcs szuper gyors" 30 mbites netet is. Micsoda fejlődés. Megrendeltem.

    3 napon belül kijöttek modemet cserélni, ugyanis a régi Thomoson már nem bírja az ilyen iramot. Elsőnek egy Speedport eszközt kaptam. Minden király, minden szuper, DE a T-Home olyan szinten lekorlátozza az eszköz FW-t, hogy nem tudsz szinte beállítani semmit, a torrend pedig nem megy. S hogy mire gondolok? Folyton a peerek keresése volt a probléma... Nem igazán akart tölteni, mindenféle beállítással, (port nyitás, tűzfal, vírusirtó...stb) és minden klienssel végigpróbáltam, de semmi. Ha olykor olykor elkapta, akkor felment a max. sávszélre és töltött kb. 1 percig, majd folyamatosan 1 perc alatt leállt az egész letöltés... és onnantól kezdve nem töltött. (milyen érdekes, hogy a magyar torrent oldalaknál nem ment a dolog).

    Kértem egy eszközcserét. Kaptam egy ősrégi, kiszuperált ZTE ZXDSL 931VII eszközt. Ideig óráig ment a dolog, de akkor sem sokág. Kb. 1-2 hétig rendesen működött a torrent. De aztán kezdődött elölről minden. Újabb eszközcsere, közben kipróbáltunk még egy Speedport modemet, de semmi. A legutolsó eszköz is szintén ZTE volt, de ez már újabb... Ideig óráig ment a dolog, meguntam... Az örökös szerelés, szerelő, kb. 2-3 hónapig játszottuk ezt a dolgot...

    Így december elején bementem a T-Home-hoz és azonnali hatállyal felmondtam minden szolgáltatást. Még aznap megkötöttem a UPC-nél a szerződést, másnap kijöttek és minden nagyon jó, sőt, jobb, mint valaha. A net 240 mbit-es, nem pedig 30. S felháborítónak tartom, hogyha a UPC tud fejleszteni, akkor a T-Home miért hanyagol el bizonyos területeket!?? (Természetesen a telefon és a TV is UPC-s). Árban ott vagyunk, ahol a T-Home-nál, viszont 100x több és jobb szolgáltatást kapunk....

    Egyébként a tesztek a következők voltak:

    - Torrent kliens csere: uTorrent, Bitorrent, Deluge, Vuze ...stb.
    - Operációs rendszer: Win 7 és Win 8.1. (laptop és PC)
    - Port nyitás a tűzfalon, az eszközön
    - Tűzfal kikapcsolás, bekapcsolás
    - Vírusirtó kikapcsolás, bekapcsolás

    ...stb....

    Remélem, segítettem.

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

Új hozzászólás Aktív témák