Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz hepibáb #49 üzenetére

    Üdv!

    Ha még aktuális a dolog. ;)

    Drága: [link]
    Valamivel olcsóbb: [link]
    Szintén olcsóbb mint az első: [link]
    Itt van „olcsó” is meg drága is, a drága kb. a második/harmadik linken lévőkkel van pariban: [link]
    De, hogy ezek közül melyiket érdemes megvenni, azt igazából még nem tudom. Nálam is sürgősen ajtót kell/kéne cserélni, én kb. másfél/két hete bújom a netet, meg nyaggatom az ismerősöket, de nem sokkal vagyok előrébb az ügyben, sajnos. Illetve annyit azért megtudtam, hogy a barkácsáruházakban(is) kapható 40-60 ezer forintos kínai „biztonsági ajtó”-nak nevezett izéket messziről kerülni kell. Persze ha mégis valami ilyesmit vennél, mondjuk pénz szűke miatt, stb, akkor lehetőleg kétzáras legyen és rövid időn belül ki kellene cserélni a zárbetétet/betéteket valami komolyabbra, de idővel magát a zártestet is. Ha netán rászánod magad egy drágább hazai gyártásúra, akkor szintén jobb ha több zár van az ajtón, illetve ez valami minőségibb trezorzáras megoldás legyen, pl. CISA vagy Mottura, de legalább az egyik legyen ilyen(ha kettő van, egyébként ezeket a trezorzárakat azokba az olcsó kínaiakba is érdemes lenne betenni a gyári helyett, már ha bele lehet valahogy, de elég necces a dolog). Sajnos azok a cégek akiket én találtam eddig, azon felül, hogy elég jó ajtókat csinálnak, a trezorzáras verziók csak egy zárasak, illetve jelentős felárét hajlandók plusz aktív zárakat beépíteni. Ezek a gyártók a helyszínen méretet vesznek, legyártják az odavaló ajtót, kiszállítják, beépítik, illetve elszállítják a régi ajtót. Ezek benne vannak a meghirdetett áraikban, illetve az erre vonatkozó feltételeket megtalálod az oldalukon, nyilván ha 150 kilóméret kell szállítani az ajtót, akkor az nem lesz ingyen.
    Én kb. idáig jutottam, ez elsőre ugyan elég soknak tűnik, de ennek ellenére még is tanácstalan(illetve már nem teljesen tanácstalan, de mindenképp bizonytalan) vagyok, úgyhogy én is kérném, hogy a jobban hozzáértők osszák meg velünk a véleményüket, tapasztalataikat, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák