Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Azért kerestelek fel titeket, mert elég nagy gondban vagyok. Gondolom már többen is tapasztaltátok, hogy a vga-k jobban melegszenek, ha egynél több eszköz van rájuk kötve (én jelen esetemben egy LCD tv és egy LCD monitor van rákötve dvi-hdmi-vel egy 480-as GTX-re.)
    Ezt szeretném kiküszöbölni, mert a TV-t csak néha használom naponta, viszont iszonyat macerás olyankor ismételten rákötni, majd mikor már nem szükséges, akkor leválasztani.
    Az eddigi megoldásom az volt, hogy a Phisyx-re használt 460-asra kötöttem a tv-t, amely mindaddig, amig nem helyeztem használat alá a tv-t jó is volt, de azután felfűtötte a 480-ast (illetőleg ha szükség volt a számításokra, akkor mégjobban)
    A konkért kérdésem az lenne, hogy nem lehetne az alaplapi vga-t csak ilyen videó jel kiküldésére felhasználni? (Asrock 880G Extreme3 lap, Ati Radeon HD 4250) Vagy esetleg egy jóval gyengébb dedikált kártya még felhasználható ilyen célra? (pl 6600Gt, vagy ilyesmi olcsón, passzívan. Gondolom ez nem fog az architekturális különbség miatt menni, egy 8400GS-t meg már azért nem szeretnék ilyen célra vásárolni, mert jóval drágább) Esetleg milyen megoldást ajánlanátok?
    Mindez csak a hőmérséklet és a hang miatt zavar ( gyári hűtő ), illetőleg azért, mert ilyenkor a vga csak 2d maximum "energiatakarékossági" üzemmódba tud átállni az 50Mhz-s GPU magfrekvencia helyett, mint amikor csak egy eszköz van rákötve. (ezt általánosságban eddig az összes fermi alapú nvidiánál sikerült megtapasztalnom, egészen a 450es GTS-től felfelé.)
    Válaszaitokat előre is köszönöm!

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy 460-as GTX-et koptatok, de az a problémám, hogy ha rákötöm a monitorom és a tv-m együtt, akkor nem hajlandó "energiatakarékos" üzemmódba elmenni, tehát nem csökkenti le a mag órajelet 50mHz-re, és nem "droppolja" a feszültségeket sem, hanem a 2d maxon fut, tehát 450... valamennyin. Emiatt, illetve a két képernyő miatt (amelyből a tv nem mindig van használva, de azért sűrűn) elég meleg idle-ben is, és igényli a hűtést.
    Az lenne a kérdésem, hogy nem hallottatok már olyan megoldásról, hogy tv kimenetre (HDMI egyébként) az alaplapi integrált (jelen esetben egy hd4200) vga-t használnám, a gamera meg asztalra pedig a nagy PCI-e nvidiát? Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert ugyebár a winfos seven már engedélyezi a több gyártó által írt driverek együttes futtatását, és használatát.
    Kérlek segítsetek, nagyon szeretném megoldani ezt a problémám, de azért kisérletezni csak végső esetben szeretnék, hátha van már kész ötlet :) Előre is nagyon szépen köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz agressiv #8795 üzenetére

    Sajnos nem sikerült. Be lehet kapcsolni a két vga-t egyszerre, és telepíti is pl az alaplapi hdmi-t automatán, de amikor megpróbálom felrakni mellé az ATI drivert, akkor kékhalálozik a gép :( Ezekszerint mégsem megoldható/megoldott. Pedig milyen jó lett volna! :P
    Azért köszönöm a segítséget!

  • Eddie141

    senior tag

    válasz Vegitaa #8817 üzenetére

    NVidiáknál a tápáramkör hirtelen megterhelését jelzi, de nem túlterhelését :) Nem kell aggódni. Nekem eddig az összes Nv karim csinálta. Ati-knál ritkábban jelentkezik, de ott sem ad aggodalomra okot. Ott is hasonló dolog okozhatja.

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Buék mindenkinek elsősorban.
    Az lenne a kérdésem, hogy összehozható ati és nvidia olyan célból is, hogy külön monitorokat vezérelhessek velük? A konkrét szituáció az esetemben az, hogy van egy alaplapi integrált hd4290-em, és elsődleges kártyaként egy 460-as GTX-et használok. Sajnos, a gtx nem tud energia takarékos üzemmódba váltani, ha két kimenet van rákötve (emiatt az idle fogyasztás és hőterhelés is jelentősen megnőtt), így a tv vezérlésére az atit szeretném befogni. Szerinted lehetséges, hogy a kettő együtt üzemeljen? Ritkán szoktam a tv-t bekapcsolni, és akkor is csak filmezni szoktam rajta, így a teljesítménye az alaplapi kártyának kielégítő lenne erre a célra.
    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Régóta szenvedek a 460-asom hőmérsékleteivel, mert mióta két megjelenítő van rákötve, idle-ben is kb 10 fokkal melegebb, és játékról ne is beszéljünk (a másik megjelenitő egy TV, amely kikapcsolt állapotban is felmelegíti a gpu-t)
    Működne és adna képet, ha egy 7300GT-t behelyeznék a másik vga mellé csupán a tv meghajtására? Nem lenne gond a hatalmas architekturális különbség? Esetleg inkább egy 8400GS lenne a megoldás? (azzal tudom, hogy működne, csupán egy 7300-assal rendelkezem itthon, igy nem kellene költenem rá.)

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Volna egy kis problémám, amelyre bár sejtem a választ, de megerősítést, vagy akár megcáfolást kérnék.
    Adott egy Asus 3870x2. Egyik barátomé, és tőlem vásárolta több mint egy hónapja. Most visszakerült hozzám, mert nem működik a srácnál rendesen. Mikor megnéztem nála feltűnt, hogy igen nagy a hőkülönbség terhelés alatt a két mag között. Gondoltam biztos laza valamelyest a hűtő, ezért leszereltem, kitakarítottam, újrapasztáztam, majd vissza az egészet. A menet közben észre vettem (amelyet már régebben tudtam, csak elfeledtem), hogy bizony két különböző anyagból vannak a hűtőlamellák. Megcseréltem őket, gondolván az aluminium legyen a ventilátorhoz közelebb, hiszen hűvösebb és direktebb levegőt kap úgyis, és a rezet tettem a második magra (tisztában lévén azzal, hogy sok esetben, render mód választástól függően bizony kevesebbet dolgozik a második mag, mégis mindig az volt a melegebb. ) Mindezzel nyertem közel 12-15 Fokot! Viszont továbbra is hatalmas a két mag között a hőkülönbség. Kérdésem (tudom, nehezen jutottunk el idáig :) ) :
    Mindez normális, és betudható a hűtők különböző anyagának? Fél óráig futtattam a Kombustort, minden probléma nélkül 1920x1200-as felbontásban a wawy plane-t. Sajnos print screen nem sikerült, ezért csupán az afterburner értékeit tudom megmutatni, bár ugye ugyanaz, most az egyszer higgyetek nekem, tényleg fél óra stressz teszt után látható ez az eredmény:

    Van valakinek tapasztalata? Ez még normális érték? Elfogadható a két mag közötti különbség?

    A barátom egyébként olyan hibajelenségeket tapasztalt, hogy bár tökéletesen futott a játék, és hatalmas FPS értékeket kapott mindig eredményül random módon mindig kifagyott a gép (sokszor akkor, amikor COD2-ben füstbe ment, amelynek eredményeképp füstbe ment általában a statja is a fagyással :) ) Csak COD2vel és COD4-el játszott. Ez a kettő még meg sem terheli annyira, mint a Kombustor, ami nála szintén kb 2-5perc alatt kifagy közel ugyanazon hőmérsékletek mellett, mint ahol nálam még stabil. Én GRID-ezem jelenleg rajta, és Battlefield 3-mazok, és semmi ilyesmit nem tapasztalok.
    Sajnos a barátomnak egy nagyon gyenge (400W-os HKC tápja van én pedig egy 620-as Corsairral hajtom) Én bizony erre gyanakszom első sorban. Kérném a véleményeteket. Előre is köszönöm!

    (#17121) [edy]: Sajnos nem, mert a gyártó honlapján az szerepel, hogy csupán két képernyőt tud egy időben meghajtani, és a maximális elérhető felbontása sem elegendő. Talán egy FirePro kártya képes lenne rá ebben az árkategóriában, és az is professzionális kártya, ha pedig szükség van a Physx-re vagy a Cuda magokra (pl 3DS Max) akkor egyel fentebbi kategóriában is érdemes körülnézni Nvidia-éknál :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák