Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Llew

    senior tag

    Egy napja azt csinálja a gépem, hogy kb. egy óra használat (Word és Firefox közben fordult elő) után egyszer csak először a használt program fagy le, aztán szépen minden, még a feladatkezelő is. Ha újraindítom, akkor az eseménynaplóban az alkalmazásoknál Application Hang 101 (1002) hibát ír. Ezt mi a franc okozhatja?

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

  • Llew

    senior tag

    Több gondom is van:
    1. Pár hete meghülyült a szerkezet és teljesen random időnként szép lassan lefagy. Azért mondom, hogy szép lassan, mert pl netezés közben a böngésző (firefox) belassul aztán megáll. Vagy word, vagy MSN. Viszont közben a zene és film lejátszó gond nélkül megy. Van, hogy óránként előjön, van, hogy fél napig sem. Gondoltam hátha túlmelegedés. Kipucoltam, és mivel a VGA-t amúgy is újra kellett pasztáznom megejtettem a procival is, de semmi eredmény. Ugyan úgy csinálja. Futtattam prime95-öt is, meg Intel Burn Test-et is pár órát, de nem mutatnak gondot. Ötlet?

    2. Mivel először csináltam ilyen újrapasztázást, utánaolvastam. Közben kellett rájönnöm, hogy a CPU hűtőm (Cooler Master Hyper TX2) 90 fokkal elforgatva volt feltéve eddig, vagyis a hűtő úgy volt fent, hogy a ventilátor nem elölről hátra fújta a levegőt, hanem lentről felfelé.(nem én csesztem el, így vettem, a boltban rakták össze, én meg amatőr vagyok) Szóval most, hogy újrapasztáztam befordítottam normális helyzetbe, de most meg az a gond, hogy ha bekapcsolom a gépet, akkor kegyetlenül berreg az egész. A venti berezonáltatja az egész műanyag keretet, amit a hőtőre kell ráhúzni, az meg kb a fél gépet. Zörög mint egy traktor. Mit lehet vele kezdeni? Az a gond, hogy a venti csavarral van a keretre rögzítva, a gyári gumi "csavar" helyett, ami elnyelné a rezgést. Lehet ilyet külön kapni? Mondjuk a rezonáláson túl is van egy kis hangja a ventinek, pedig elvileg csöndes fajta. Gond lehet, hogy két-három év után elforgattam?

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

  • Llew

    senior tag

    válasz Boxi88 #16578 üzenetére

    1. Én is gondoltam rá, csak szerettem volna elkerülni, de úgy tűnik nem fog menni. Mondjuk ártani nem fog, három éve nem is nyúltam hozzá.

    2. Jobb lenne ebben az állásban, mert így CPU venti előtt nincs semmi, a hűtő mögött meg ott a házból kifelé fújó ventilátor. A régi állásban ezzel szemben a CPU ventilátor alatt a szívó oldalon kb. 8-10 centire ott a videókártya és a hűtőről felfelé a tápba fúj bele. Nem érhet hozzá semmihez, arra figyeltem. A rezonálását ideglenesen megszüntettem azzal, hogy két befőttesgumit beraktam a ventilátor és a műanyag keret közé, de a venti még kicsit így is zajos.

    (#16579) pescara válasza Llew (#16577) üzenetére
    A ventillatort csak olajozd meg, nekem ugyanez volt a bajom.Azota nema.
    Kösz megnézem. Ártani nem fog, mert mióta megvan a gép nem nyúltam hozzá.

    (#16583) Rivaul válasza Llew (#16577) üzenetére
    Fordítsd vissza a ventit. Ha eddig nem zörgött nem hiszem hogy a gumi hiánya a probléma.
    Amúgy is ha nem volt meleg a procid vagy más a venti miatt akkor maradhat a fordított helyzetbe is.

    Meleg nem volt, legalábbis vészesen. Az everest, meg a speedfan ugyan azokat az értékeket mutatja, szóval ilyen szitnen sem a venti fordításnak sem az újrapasztázásnak nem volt hatása.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

  • Llew

    senior tag

    Van egy leöntés, majd az az miatti kimosást követően megkergült billentyűzetem. A Caps Lock, a Bal Ctrl, a Space és az "i" nem működik, a Backspace törlés helyett pedig "ű"-t ír. Ki lehet deríteni, hogy mi a baja, illetve helyre hozható?

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Aktív témák