Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightdragon

    tag

    Sziasztok. Mi történik ha egy olyan procit rakok egy alaplapba amit (még) nem támogat a BIOS?

    Éppen építek egy kongfigot és a következőbe ütköztem: bekapcsolom a gépet, nincs kép, kb 3 mp múlva kikapcsol majd kb 3 mp múlva bekapcsol és ez ismétlődik folyamatosan.

    A konfig:
    MSI P67A-GD65 B3
    i5-3470S
    Kingston HyperX Beast 2x4Gb 1600Mhz
    MSI 550GTX 1GB
    Gigabyte ODIN GT 550W

    A GPU és a táp tuti hogy hibátlan, a többit nem tudtam még tesztelni.

    Felismered a fent leírt jelenséget?
    A lapra lehet hogy ráfér egy BIOS frissítés a CPU támogatásához, de biztos ez a bibi? Köszi ;)

    Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

  • Nightdragon

    tag

    Sziasztok! Döglött az alaplapom?

    Adott egy MSI 970 Gaming alaplap egy FX 8350 Black Edition procival. Régóta állt vinyó nélkül, így bedobtam egy 500 gigás WD HDD-t, és minden gond nélkül felhúztam rá egy Win 10est. Frissítettem a drivereket, feldobtam pár alap programot (Chrome, stb) és minden tökéletesen működik.

    Jön egy újraindítás, majd onnan teljes sötétség: a gépet be lehet indítani, minden ventilátor és fény megy, de az indítás után a monitor szinte azonnal "No Signal"-ra vált, és semmiféle képet nem hajlandó adni. A gép nem postol, a vinyó nem pörög, a billentyűzet és egér nem kap áramot (Num Lock, stb, nem ég és nem reagál), és mindez nem változik függetlenül attól hogy meddig hagyom ott a gépet bekapcsolva. Semmi "pittyegést" nem ad ki az alaplap.

    Ezeket próbáltam, minden fajta eredmény nélkül: vinyó kihúzása, videokártya csere, BIOS reset elem ki- és berakással.

    Mi lehet a gond? Van ötleted megoldásra?

    Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

Új hozzászólás Aktív témák