Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz tirol #41246 üzenetére

    Hát pedig ebből muszáj lesz szerviz/garanciát összehozni, mert ha esetleg valami nem csinál benne zárlatot (pl hátul egy bepottyant csavar), amit eléggé abszurdnak tartok ilyen hibát okozni, akkor a másik megoldás sajna a kuka, szerintem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tirol #41246 üzenetére

    Én azt mondom, hogy lehet, hogy valahol valamilyen zárlat van benne, ami ezt okozza, vagy csak nincsenek jól pasztázva a hűtő bordák a chipset-en, már ahol van.
    Én azt tenném a helyedben, hogy megfognám, kivinném az udvarra egy olyan nap, mikor jó idő van, kiakasztanám a ruhaszárító kötélre és ráeresztenék egy doboz kontakt spray-t, biztos ami biztos, mert az minden lerakódást és szennyeződést (odaégett por) eltűntet az alaplapról, illetve a chipek, smd ellenálások és kondenzátorok alól, amit lehet, hogy szabad szemmel nem látsz, de valamiképpen befolyásolják a gép működését. Az is lehet, hogy már kuka és nem segít rajta, de szerintem egy 1000 forintos spray-t és egy próbát megér.
    Ha esetleg megcsinálod, akkor még arra figyelj oda, hogy mindent jól fújj le, majd legalább egy óráig hagyd száradni, illetve esetleg még utána végigmennék rajta egy hajszárítóval, vagy egy kompresszorral, hogy bekapcsolás előtt mindenféleképpen teljesen kiszáradjon a chipset meg minden alatt. Természetesen ha minőségi spray-vel csinálod, akkor elméletileg nem muszáj, ha viszont valami gagyi szarral, akkor igen, meg előfordulhat, hogy ha lassan párolog el, akkor egy régebbi típusú kondenzátor pl. megszívja magát vele és akkor azt is cserélni kell.
    Más ötletem nincs, főleg hogy eddig mikor ilyen problémám volt, ez a megoldás mindig bevált.

Új hozzászólás Aktív témák