Hirdetés

Aktív témák

  • deerman

    csendes tag

    Sziasztok !
    Kis segítség kellene ! Adott egy gép (kobian p4x + celeron 2000 fx 5600 nvidia vga, azt hiszem nem a konfig lesz a lényeg) ami egy ideje hibásan jelenít meg. Maszatokat tesz a monitorra, kintfelejt képrészleteket, stb. Csak hidegen csinálja, ha bemelegszik, egy darabig jól működik, majd hosszabb rövidebb időkre lefagy.
    Első lépésben másik monitorral ill kábellel próbálkoztam, aztán másik videokártyával, aztán másik táppal, aztán kivettem, hol az egyik, hol a másik memóriamodult, de a jelenség maradt. Pontosabban ATI kártyával többször elfeketedett (no signal) a monitor, de azt gondolom, ez utóbbi kikapcsolással reagálja le a hibát, mig az Nvidia maszatolással.
    Everest-tel nézve a tápfeszek nem stabilak, a +5V 2,4 és 3,75 között ingadozik, a 12V meg 7,1 és 10,5 között. Többi érték normális, hőmérsékletek nem magasak, különböző tesztek lefutnak, bár a számszerű eredményeket nem nagyon tudom értékelni, de a referencia konfigok mezőnyében van.
    Az XP nem naplóz hibát a lefagyások alkalmával.
    Mivel a deszkán és a processzoron kívül szinte minden próbáltam már cserélgetni, elég valószínűen ezekre korlátozódik a hiba, viszont ezekből nem tudok cseredarabot szerezni, így valami más módon szeretném rövidre zárni a kérdést.
    Nem éppen mai gyerek a gép, de nem volna rossz, ha menthető volna, mert pont a kora miatt csak használati értéke van, egy új felállásban szinte csak a ház volna felhasználható, és most nem fér bele a költségvetésbe ilyen innováció.

Aktív témák