Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bolcsodal

    addikt

    válasz finest #539 üzenetére

    Mivel frissen formatált vinyóról volt szó, amit boltban vettem egy nappal a formázás előtt kötve hiszem, hogy eleve a gépen lettek volna a vírusok. Inkább arról van szó, hogy még SP2-sem volt a gépen és ez ultra érzékennyé tette a vírusokkal szemben. Ezzel az Avast nem tudott mit kezdeni. A delsim dialer is egy ''régi'' vírus betárcsázós időkből például.

    Náh néhány dolog nem tiszta. Mikor feltettem kezdem ott, hogy miért esett olyan rosszul a vírus és a winfos reinstall. P5RD1-VM (Atix200 IGP, ULi southbridge SATA controller) alaplapról van szó, gondoltam haladok a korral és SATA-1-es vinyót pakolok bele. Összerakom a cuccot..a legidegesítőbb a HDD led, powerswitch, reset, power led, előlapi hangpanel bekábelezése...tovább tartott mint összepakolni a gépet.

    Bekapcs..és láss csodát minden klappol BIOS lát mindent. Winfos install a driverek betöltése után azzal fogad, hogy nem látja a vinyót a telepítőlemez és különben is újraindul. Nem lesz ez így jó..utána olvastam, BIOS frissítést ajánlottak...nosza, leránt legújabb BIOS harmadikra sikerült is felfelsselni Floppyról, amit ki/be szerelgettem a régi gépem és az új között, merugye minek flopy egy vadizsír gépbe...

    Közben szereztem friss windowst, aszonta rá ismerősöm SP2 benne van meg minden. Magyar windows, ugye szüleim nem tudnak angolul..kiváló. Winfos install..ua hibaüzi. Újra gugli a régi gépen..kitaláltam, hogy az ULi SATA driver kell neki...flopy megcsinál, kellő időben megkínál, elindul a telepítés...

    SP2 sehol....

    Nosza Avast fel a gépre...mégse legyen védtelen. Rendszervisszaállítás egyből kikapcsol. Amíg tölötte az SP2-t felmászott rá ez a kedves. Közben persze próbáltam én automatán is frissíteni, de fagyott+kékhalál..ezért döntöttem a manuális SP2-letöltés mellett.

    Vírust nem bírtam elszedni...mindent előröl szépen.... :((( :W



    [Szerkesztve]

    They drew first blood....

Új hozzászólás Aktív témák