Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ///Krisz\\\

    senior tag

    válasz SpeedR #2015 üzenetére

    ha a vram időzítéseinek lazítása azt jelenti, hogy lassabb lesz a ram akkor addig verem a fejüket a kártyával amíg ide nem adják a pénzt :D mert én nem egy lassabb kártyát kérek hanem ugyan azt amiért kifizettem a pénzem csak működjön hibátlanul.

    "Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

  • katt777

    félisten

    válasz SpeedR #2015 üzenetére

    Hát én 2X kaptam vissza Glaciator kártyát ua. hűtés hibával (ti. leállt a ventije), ebből az első javított volt, ugyanilyen hibával, szóval elmondhatom,hogy 2 ASUS EAH4870 G kártyámból 3 volt rossz, és utána kaptam más gyártmányt. Megint Sapphire-t, amelyből az első volt rossz (ahelyett kértem ASUS-t :W ), de a 4. HD4870-em végre jó lett. Biztosan kicsi volt a selejt-százalék a szériából. :DDD Lehet, hogy csak jó volt a bolt, de hogy a pl. TESCO-ban érdemes rájuk borítani az asztalt gar. ügyben, az tuti, akkor ott is ismerik a jogszabályokat. Van számtech forgalmazó is, amelytől biztosan nem vennék semmit.
    Hogy XP-n miért jó a kari, lásd alább.

    Vasinger!: Érzed? És mégis hogyan? :( Inkább tesztelnéd le!

    wittman: Mert az XP elavult... :D Arra elismerten nem fejlesztenek már az AMD-nél, ami, őket ismerve, nyilvánvalóan a VGA-ik stabilabb működését eredményezi. :))

    TESCO-Zsömle: De annál is egyszerűbb mindent feltolni maxra, aztán megnézni, mekkora a CPU-terhelés. ;)
    A több-magos véleményt 8-szálról tudom alátámasztani. Még amelyik program képes HT-re, az sem használ 50%-nál több erőforrást, de ez már ráhagyás, mert 40%-ig sem ment fel semmi (megj.: szigorúan maximális grafikával toltam minden játékot, kivéve Metro2033, és STALKER CoP, de abból csak min. kell visszavenni). Fallout NV konkrétan 20% (teljes) CPU-t sem használ, CoD BO is valahol 25% környékén teheli a procit. Direkt teszteltem a játékokat 2 mag és HT OFF, úgysem volt 100% CPU-terhelés (80-90%), viszont azt hozzá kell tennem, hogy ez, ugye, i7 proci, egy Phenomnál már láttam hasonló játékokkal 50% feletti CPU-terhelést, ezért aztán, akinek AMD cucca van, könnyen eshet abba a tévedésbe, hogy a játékoknak általában kell a 4 mag. :) Az lehet, hogy egy gyorsabb VGA-val jobban igénybe lenne véve a procim, de a jelen helyzetet figyelembe véve 2X olyan gyorsnak kellene lennie, hogy felmenjen 50% fölé, a HD6-ok pedig ennyire nem sebesek.
    Terheléses grafikonokat találni a honlapomon.

    Traven: Elég egy Core i5 is, de az mondjuk biztos, hogy i7-tel lesz CPU-teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák