Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zyrius

    aktív tag

    válasz f.lorand #7494 üzenetére

    A legtöbb helyen ezt tanácsolják magyar és angol nyelven is. De az az igazság, hogy nincsenek aktív közösségek sehol (aktív = havi 1 esemény). Én megpróbáltam körbe nézni facebookon (bent vagyok vagy 20 csoportba angol / magyar nyelvűn is, külön az eszközökre létrehozott csoportokan is), mcse fórumon itt is írtam a csillagász fórumon, hogy szívesen találkoznék emberekkel, akikkel lehet eszmét cserélni, akár közösen nézelődni fotózni. Nem találtam semmit, inaktív a legtöbb fórum / weboldal :( Jelenleg a saját káromon és pénztárcám kárán próbálok boldogulni, nyilván itt nem fogok minden kérdést feltenni, mert nem szeretném leuralni a topicot és a válaszok leginkább csak újabb kérdéseket vetnének fel.
    A lényege a mondandómnak, hogy ez hogy helyben kell körbe nézni nem igazi tanács, legalábbis nekem nem segített.
    Túlságosan technikai ez a téma és 1 konkrét problémára / eszközre nem lehet igazi választ adni ha kérdés merül fel, mert a válasz függ az összes többi körülménytől (mi a célpont, milyen ég alatt, milyen állvány, milyen szoftveres irányítás, milyen kamera, milyen szűrő stb stb)
    Persze pont ez az egyik szépsége is ennek a hobbinak, csak sajnálom, hogy nincs igazi aktív közösség a csillagászatnak / asztrofotózásnak Magyarországon.

    https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

Új hozzászólás Aktív témák