Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bifidus57

    tag

    Szevasztok!

    Érdekes, hogy a Mede8er MED600X3D (kb. 45.000 Ft) készülékről évek óta nincs szó, senki nem ajánlja egyik Mede8er típust, ami teljességgel érthetetlen.

    Kiválóan, zökkenésmentesen játszik le szinte minden file-formátumot (kivéve divX), a HD hangokat is. Meg sem zizzen ha az ismert lejátszó-killer videókat indítja el az ember és már évek óta tökéletesen adja vissza a közismerten problémás 23.xxx frémrétet is.

    Rendszeresen frissítik a förmvérét, 5 év garanciát adnak rá, kiterjedt fórum hálózata van magyarul is, ahogyan a hazai szervíz is nagyon jó.

    A családi-baráti körömben már egy tucatnál több működik minden gond nélkül, maximális megelégedettség mellett.

    Van wifi-s változat, rádiós saját kíjbord, de kutya közönséges PC billentyűzettel és egérrel is megbirkózik.

    Felelősséggel tudom ajánlani mindenkinek.

    Lásd pl.:
    http://webpapir.hu/szorakoztato-elektronika/medialejatszok/mede8er-med600x3d-3d-ethernet-usb-medialejatszo-leiras

    [ Szerkesztve ]

  • bifidus57

    tag

    válasz djnice #55077 üzenetére

    Nem értem milyen tényeket emlegetsz, hiszen szerte a világon a legjobb képet és hangot adó, sokoldalú készülékként emlegetik a tesztekben és a fórumokon is. Kiemelve a folyamatos gyárti támogatást.

    Az pedig végképp nem érdekel, hogy Te személy szerint mit ajánlasz, hiszen mint látszik, elfogult vagy.

  • bifidus57

    tag

    válasz Joshi #55078 üzenetére

    A jukeboxot én csak parasztvakításnak és csendes őrülteknek való szórakozásnak tartom. Sok időt visz el bármelyik változata és értelme sincs, hiszen a családot csak az érdekli, hogy "tudsz indítani egy jó filmet?". A körítés nem kell nekik... :-)

    Az androidot nem igazán ismerem, mert a médialejátszót nem telefonálásra, jutúbozásra, internetezésre, vagy egyéb marhaságra használom, hanem arra, amire való: videó, kép, hang lejátszására. Szerintem sokan mások is. Olyan ez, mint a mosógépen a sok gomb - költesz rájuk 50%-kal többet, de csak hármat használsz közülük 20 éven keresztül.

    A fiam szerint, aki olyan nyomkodós típus, vannak applikációk, amelyekkel az androidos telefonokkal is vezérelhető, buzerálható a Mede8er is, sajnos.

  • bifidus57

    tag

    válasz djnice #55080 üzenetére

    Nagyon leköteleznél, ha írnál az említett hibákról, hadd tanuljam meg, hogy mit mulasztottam el észrevenni az elmúlt jó pár évben!

    Nem cikizni akarlak, de szerintem úgy nem lehet lejátszót vásárolni, hogy olyan funkciókat is számonkélrek rajtuk, amelyekre semmi szükségem. Ezen az alapon a NASA űrhajói is elég vackok, mert nem lehet velük pl. sem cipőt pucolni, sem kenyeret vajazni.

    Tehát, véleményem szerint, a kiegyensúlyozott, kiváló minőségű film és zene lejátszást tűzi ki célul etherneten, wifin keresztül, vagy külső merevlemezről, tárolóról, akkor a Mede8er kiváló választás. Természetesen a jóval drágább készülékek többet tudnak, de mit érek vele, ha nincs rá szükségem.

    Van még egy szempont: manapság már szinte mindenkinek van házimozi rendszere, amelyek a felkonvertálást és a különféle hangok dekódolását is elvégzik, jobb minőségben mint a média lejátszók. Akkor miért vegye meg kétszer ugyanazt a funkciót a filmkedvelő?

  • bifidus57

    tag

    válasz Joshi #55084 üzenetére

    Miért akarnék kapálózni?
    Bocsáss meg, de különösen nem akarok parttalan vitába keveredni olyan videó-funnal, aki gyűjti a lejátszókat.

    Ajánlásodra megnéztem a "Himedia Q5 Pro" készüléket és az - úgy hiszem - pont Neked való, de nekem nem. Én már túl vagyok azon az élet szakaszomon, amikor a funkciók és gombok bűvöletében órákig próbálkoztam azzal, hogy a rengeteg paraméter állandó változtatásával a jó képet még jobbá tegyem. Az eredmény legtöbbször totál kudarc volt, de azért jól szórakoztam.

    A fenti lejátszónál a hangok nem izgalmasak, az Onkyo házimozi erősítőm mindegyiket tudja.

    A 4K kép izgalmas, de nem időszerű. Kell még úgy 10 év mire lesz ilyen minőségű valódi videó, a fényképek nézegetése TV-n keresztül elég fura dolog, én a papír képek híve vagyok.

    A dalszövegek megjelenítését irigylem.

    Az Imprex 2.0 PQ képjavító áramkör valóban jó dolog lehet, különösen ha már a 4K technológiához fejlesztették ki. Aki most vásárol lejátszót és kacérkodik a 4K-s tévékkel, akkor jobb ha előremutatással ilyet vásárol, de csakis akkor.

    Köszönöm szépen az infókat mindenkinek -- sok új dologra ráirányítottátok a figyelmemet, most tanulhatom újra megint a témát.

    [ Szerkesztve ]

  • bifidus57

    tag

    válasz junkpod #55088 üzenetére

    Kisöreg, mielőtt még elszállnál itt a nagy modernségedtől, lennél olyan kedves felidéznünk az elektromágneses térre vonatkozó egyenleteket, hogy mi is részesei lehessünk az általad képviselt highest science-nek?

    No és azt is szeretném kérni, hogy pár mondatban foglald össze, hogy a filmek hogyan kerülnek be a lakásunkba, majd mi módon alakul át olyan jelekké, amelyeket aztán a TV újra képpé tud varázsolni.

    Na igen és mi módon teszi ezt? No és hogyan dolgozik a képjavító áramkör, milyen matematikai eljárásokat használ és ezt az eljárást milyen áramkörök segítségével valósítják meg?

    Kaphatnánk egy kis ismertetőt a chipgyártásról is?

    Még mielőtt elszállnál, főtudóskám...

  • bifidus57

    tag

    válasz HUNNIA1920 #55096 üzenetére

    Szia!
    Mint fentebb láthatod én már az 55087-es üzenetemben befejeztem ezt az áldatlan és álságos vitét, mégpedig úgy, hogy illedelmesen a háttérbe vonultam és megköszöntem a tanácsokat.

    Aztán jött ez a kissé bugyuta nyúlbéla és elkezdett rettenetesen irritáló módon kioktatni a téma részleteit illető béka alatti tudásával.

    Nem kívánom folytatni, de mivel Te is engem teszel felelőssé a vitáért, ezért kénytelen vagyok kimondani a véleményemet:

    Megtévesztő azt állítani, hogy műszaki okok miatt van háttérbe szorítva sok-sok megvételre érdemes médialejátszó ezen a fórumon. Sokkal inkább azt vélem, valószínűsítem, hogy van néhány magukat őstagnak és műszaki kiválóságnak feltüntető ember, akik óriási pénzeket kaphatnak azért, hogy csak néhány gyártóra irányítsák az érdeklődők figyelmét.

    Ez volt régebben is, nem véletlenül került az a bizonyos figyelmeztetés a topik headerjébe. Ráadásul, egy egyszerű kereséssel kimutatható, hogy legutóbb 2012(!!!)-ben volt szó a Mede8er készülékeiről,
    amikor még sztó sem volt 4K-ról és egyéb huncutságokról.

    Szégyen és gyalázat, hogy ilyen sunyi módon verik át egyesek a gyanútlan érdeklődőket...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák