Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    Vázolnék egy problémát és egy általam feltételezett megoldást. Erre szeretnék véleményt kérni, hogy megfelelő-e vagy esetleg más megoldása létezik-e.

    A probléma:
    A router-en jelenleg eredeti, legfrissebb FW van, de Tomato is volt már rajta, ugyanazon eredménnyel. Wifi-t általában használó eszközök:
    - laptop, 2.4GHz, 40MHz sávszél
    - laptop, 2.4GHz, 20MHz sávszél
    - laptop, 5GHz, 20MHz sávszél
    - mobil, 5GHz, 40MHz sávszél
    - mobil, 2.4GHz, 20MHz sávszél
    Ha 40MHz-et állítok be, akkor azokon az eszközökön, amik nem támogatják drasztikusan leesik a hálózat sebessége.
    Ha 20MHz-et állítok be, akkor a 40MHz-et támogató eszközök nem használják ki a lehetőségeiket, viszont az azt nem támogató eszközök normál sebességgel használják.
    Tehát úgy áll jelenleg a dolog, hogy vagy nem használom ki a sebességet, amit tud a router vagy kihasználom, de egyes eszközök használhatatlanul belassulnak.

    Megoldás:
    Van itthon elfekvőben egy Tp-Link Wr-1043ND routerem. Arra gondoltam, hogy a Asus mellé beállítom és kábellel az Asus egyik portját összekötöm a TP-Link Wan portjával. Azon DHCP-t állítok be és egy másik hálózatot hozok össze vele. Azon 20MHz sávszélt állítok be és azok az eszközök használnák, amik csak annyit tudnak. Az asus pedig dolgozna a 2.4,5GHz-es tartományban is 40MHz-el, amit azok az eszközök használnának, amik támogatják a gyorsabb átvitelt.

    Más:
    Ettől független (szerintem) egy másik probléma. Van egy centrino-s laptopom, ami a beépített Intel 2200b/g és a külső D-Link wifivel is időnként lekapcsolódik a hálózatról. Azután nagyon nehezen kap IP-t. Szabálytalan időközönként csinálja ezt, viszont mivel egy LAN-on lévő gépről játszik le filmeket eléggé zavaró. Miként lehetne megtudni, hogy a router/wifik kártyák/oprendszer közül mi lehet az oka a problémának? Az, hogy mindkét wifi kártyával csinálja tökéletes vétel mellett nekem router v. oprendszer hibának tűnik. Ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák