Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MuMa012

    tag

    válasz MuMa012 #32983 üzenetére

    Megvettük, mert jó árat alkudtunk le. Tényleg újszerű állapotban van, nagyon gyors, minden IT igényt kielégít. A Blender, Photoshop csak úgy hasít.

  • DonDragonka

    őstag

    válasz MuMa012 #32989 üzenetére

    Jó vétel volt főleg ha 300 körül jutottatok hozzá. :C
    Egy dolgot tudj róla. Melegszik és ha melegszik drasztikusan visszavágja a teljesítményt. 92°sitty-sutty megvan neki főleg egy fincsi kis Blender-nél, ott meg úgy visszavágja a teljesítményt mint a pinty. Tudom mert nekem is pont ez a konfigom van, de már nem ez az elsődleges vasam. Nem tudom mennyi idős amit vettetek, és azt sem, hogy pesti vagy e, de ha tudod mindenképpen látogasd meg KillHates fórumtársat aki minőségi munkával szépen újrapasztázza neked, ha szeretnéd akár fémpasztával is, a CPU-t meg a GPU-t. Aztán el lehet felejteni a túlhevülésből származó teljesítmény csökkentést... Időpont egyeztetést követően meg is várhatod a műveletet.
    Illetve, hidd el nekem, hogy az a 16GB elég kevéske lesz egy idő után, főleg ha rá is kaptok a lehetőségekre amiket ebből a vasból ki lehet hozni. Tegyetek bele SODIM Kingston DDR4 CL20-as 2x16GB Kit-et meghálálja, mint ahogy azt is ha normális NVMe SSD-t is vesztek bele. Ezekkel tényleg ki is maxolhatjátok minden porcikáját és jó sokáig élvezhetitek. Persze jó így is ahogy van, de a pasztázást ne hagyjátok ki mert az sokat számít. Nyilván ha lelkes vagy Te is megcsinálhatod (ha nem fém alapú a paszta, mert ott tényleg kell tudás meg rutin), de egy dologra feltétlenül figyelj. Csak a CPU-ról meg a GPU-ról takarítsd le a gyári pasztát, mindenhol máshol, VRAM-ok stb, hagyd meg a gyárit mert annál jobbat oda nem tudsz tenni mint amit a gyárban rákentek.Itt a képen azok a részek vannak pirossal jelölve amiket nem szabad takarítani és zölddel azok amiket igen. [kép]
    Amire figyelj még hogy amikor szereled le a hőcsöves rendszert és amikor takarítod a réz dolgokat, csak finoman, mert piszok könnyen vetemedik és akkor nem fekszik fel rendesen amikor vissza rakod, akkor meg mindened lesz csak hűtésed nem. Én sok pasztát próbáltam és a legjobban a TG Kryonaut jött be. De ha igazán jót szeretnél akkor fémalapú paszta és KillHates a megoldás.
    Ja még valami, ha nem is cseréled az NVMe SSD-t ami benne van, de feltétlenül rakd a 2-es slot-ba, abba ami távolabb van a hőcsövektől, mert a konstrukció képes eléggé megtolni az SSD hőmérsékletét ha az 1-es slot-ban hagyod. Egyszerűen túl közel van a hőcsőhöz az 1-es slot. Én még dobtam rá egy bordát is, de ez már tényleg csak hab a tortán.
    [kép]

    Elég jól ismerem ennek a vasnak minden részét szóval ha kell valamiben segíteni keress meg akár privátban is, szívesen segítek.

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Új hozzászólás Aktív témák