Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ponyvalegeny

    újonc

    válasz RTG #11643 üzenetére

    Hello!

    Na némi gondolkodás után sikerült megoldani, műxik a kicsike!

    A Dell hátulján a kártya hátlapját rögzítő vackon meg a kártya hátsó lemezén kellet kicsit hajlítani, mert 2 mm-rel arrébb volt, így amikor a reteszt rákattintottam, az kihúzta a kártya elejét a PCIe-ből :W persze, hogy hibásan működött.

    PCIe 1x a kártya, a foglalat pedig PCIe 16x (gondolom, a 16x-nél tápcsatlakozók is vannak, ezen meg nincsenek, vagy az optikának kell, nem tudom)

    Alacsony profilú PCIe-s 7.1-es jó jel-zaj arányú 192 kb/s 24bit kártyában ezt találtam jónak, meg nem is nagyon volt más lehetóség, ill még SB, de azt olvastam, hogy az ASUS jobb.

    A tápot úgy oldottam meg, hogy a HDD táp SATA-ját lehúztam, betettem egy Y-elosztót, az Y egyik szabad szárát a HDD-re dugtam, a másikra rádugtam egy SATA-floppy-MOLEX átalakítót és a floppy csatit rádugtam a hankarira. Így most elég szűk lett a hely a házban a sok kábel miatt, de végülis megérte :)

    Elég sokat túrtam a netet, mire kitanultam a tápkábelek különböző csatlakozóit és megtaláltam a megfelelőt, de még így is két kábelt kellett vennem, mert a HDD SATA bizony 5 eres, a floppy meg csak 4 :U
    Már majdnem nekiálltam forrasztani egyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák